Trwa ładowanie...

Siedzenie groźniejsze niż papierosy? (WIDEO)

Zobacz film: "Siedzenie groźniejsze niż papierosy?"

Podczas tygodnia pracy spędzamy w pozycji siedzącej nawet 65 godzin. Siedzenie powoduje od 50 do 80 procent większy nacisk na kręgosłup niż stanie. Fizjoterapeutka i trenerka personalna Daria Łukowska mówi o tym, że pozycja siedząca może wpłynąć także na rozwój chorób krążenia, a nawet nowotworów. Dużo czasu spędzonego na siedzeniu to wzrost ryzyka raka płuc o 54 proc., okrężnicy o 30 proc. i macicy aż o 66 proc.

Niestety badania przeprowadzone przez Petera Schmida, profesora onkologii w Queen Mary University w Londynie wykazały, że podejmowanie regularnej aktywności fizycznej nie zmniejsza ryzyka zachorowania.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.