Trwa ładowanie...

Silikonowe implanty

Z każdym rokiem operacje plastyczne biustu zyskują na popularności. Coraz więcej kobiet chce mieć bardziej atrakcyjną sylwetkę i decyduje się na operacyjne powiększanie biustu. Zwolennicy powiększania piersi przekonują, że jest nieskomplikowany, a rezultaty mogą przejść najśmielsze oczekiwania pacjentek lub pacjentów, ponieważ także mężczyźni decydują się na implanty piersiowe, które mają na celu podkreślenie zarysu mięśni na klatce piersiowej. Niestety, operacja powiększania biustu wiąże się z ryzykiem powikłań.

1. Implanty biustu

Operacje plastyczne biustu mają na celu poprawę rozmiaru i kształtu piersi. Biust powinien być nie tylko powiększony, ale również odpowiednio podniesiony i właściwie uformowany, by wyglądał na jak najbardziej naturalny. W ostatnich latach ten zabieg uległ większemu zaawansowaniu, dzięki czemu rezultaty są lepsze. Niekiedy umieszczenie implantów piersiowych wykonuje się razem z liftingiem piersi, aby efekt był bardziej spektakularny. Jak wygląda powiększanie biustu? Podczas operacji implanty zostają umieszczone za tkanką piersi lub nad mięśniem piersi. Obecnie dostępne są implanty piersiowe o pojemności od 120 do 850 mililitrów. Oprócz rozmiaru różnią się również kształtem, profilem, zewnętrzną grubością i powierzchnią. Protezy silikonowe dobiera się do sylwetki i typu skóry pacjentki lub pacjenta. Osoby, które decydują się na wszczepienie implantów piersiowych mają do wyboru implanty silikonowe i te wypełnione roztworem soli. Przyjmuje się, że te drugie są bezpieczniejsze, ponieważ w razie pęknięcia implantu roztwór soli może w łatwy sposób zostać rozpuszczony w organizmie. Z drugiej strony implanty silikonowe nadają piersiom bardziej naturalny i jednolity wygląd.

Zobacz film: "Rodzaje implantów piersi"

2. Skutki uboczne operacji biustu

Operacja plastyczna biustu wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Są one następujące:

  • trudności podczas karmienia dziecka piersią,
  • w czasie mammografii istnieje ryzyko pęknięcia implantów,
  • implanty mogą utrudniać przeprowadzenie mammografii i uniemożliwić wykrycie zmian w piersiach,
  • zwiększone ryzyko nowotworu krwi,
  • utrata czucia w sutkach i okolicy piersi – może być tymczasowa, ale niekiedy jest stała,
  • przykurcz torebki – nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na implant, który staje się twardy i zniekształcony (wówczas konieczna jest operacja),
  • wcięcie na dole piersi,
  • wyciek zawartości implantów,
  • pęknięcie implantów.

W wyniku wystąpienia komplikacji niektóre pacjentki decydują się na wyjęcie implantów. W niektórych przypadkach chęć operacji jest podyktowana niezadowoleniem z efektów powiększania piersi lub niemożnością przyzwyczajenia się do zmian w ciele.

Operacja powiększania biustu nie należy do tanich zabiegów. W zależności od miejsca, ceny wszczepienia implantów piersiowych wahają się od sześciu do piętnastu tysięcy złotych. Jak każda operacja, powiększanie biustu może być ryzykowne dla zdrowia, jednak chętnych na zabieg nie brakuje. Przed podjęciem decyzji o wszczepieniu implantów piersiowych warto się dobrze zastanowić, czy taka ingerencja w wygląd jest rzeczywiście konieczna.

Silikonowe implanty
Silikonowe implanty
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.