Trwa ładowanie...

Skuteczna kuracja przeciw wypadaniu włosów

Artykuł sponsorowany

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka prawie każdego z nas. Zdarzają się w naszym życiu pewne sytuacje takie jak stres czy też nagły spadek masy ciała, które mogą inicjować przejściowe wypadanie włosów jak również problemy zdrowotne, które prowadzą do stałej utraty włosów.

Problem wypadania włosów dotyczy coraz większej ilości Polaków
Problem wypadania włosów dotyczy coraz większej ilości Polaków

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Pracując na co dzień w gabinecie trychologicznym spotykam się z wieloma przypadkami wzmożonego wypadania włosów. Klienci zgłaszający się do gabinetu to osoby mające problem zarówno z wypadaniem włosów, zniszczonymi włosami jak i osoby z problemami skóry głowy. Niemniej jednak 95% z nich to właśnie osoby borykające się z problemem wypadania i przerzedzania się włosów.

spis treści

1. Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów to problem o złożonej etiologii. Włosy są czułym punktem naszego organizmu, dlatego dość szybko mogą reagować na wszelakie zmiany w nim zachodzące. Z moich obserwacji wynika, że najczęstszym powodem nadmiernej utraty włosów u kobiet są problemy z tarczycą (głownie niedoczynność tarczycy jak i choroba Hashimoto), zaburzenia hormonów płciowych, stres oraz gwałtowny spadek masy ciała. Mężczyźni zaś zgłaszają się głównie z przerzedzaniem się włosów na podłożu genetycznym oraz z wypadaniem włosów będącym konsekwencją problemów skórnych.

Nadmierna utrata włosów zawsze wymaga odpowiedniej diagnostyki oraz leczenia prowadzonego głównie przez lekarza dermatologa, endokrynologa czy ginekologa, zbilansowanej diety, suplementacji jak również odpowiedniej, uważnie dobranej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

2. Pielęgnacja włosów osłabionych

Kompleksowa pielęgnacja wzmacniająca powinna przebiegać w gabinecie trychologicznym w postaci zabiegów jak również w domu w postaci stosowania odpowiednich dermokosmetyków. Obserwuję, że skuteczne dermokosmetyki, hamujące nadmierną utratę włosów to preparaty o wielokierunkowym działaniu, posiadające wysokie stężenie składników aktywnych, przebadane dermatologicznie, a ich działanie jest potwierdzone badaniami.

Rekomenduję, aby po takie preparaty udać się do apteki, gdzie możemy uzyskać nie tylko poradę farmaceuty w zakresie doboru preparatów, ale również wysokiej jakości sprawdzone dermokosmetyki.

Swoim klientom polecam kosmetyki, które wykazują kompleksowe działanie na skórę głowy, mieszki włosowe i cebulki włosów. Powinny one zawierać składniki pobudzające mikrokrążenie w mieszkach włosowych np. ekstrakt z żeń-szenia, dostarczać cebulkom niezbędnych składników odżywczych oraz dotleniać cebulki włosowe.

3. Skład preparatów pielęgnacyjnych

Preparaty te powinny zawierać minerały (np. krzem, potas, magnez, selen zawarty w skrzypie polnym), aminokwasy (arginina, tyrozyna), peptydy oraz witaminy (biotyna, witamina PP), hamować aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy mającego kluczowe znaczenie w łysieniu androgenowym oraz pobudzać i przyspieszać wzrost nowych włosów.

Dodatkowym atutem jest nawilżanie i łagodzenie skóry głowy i działanie regulujące naturalną florę fizjologiczną skóry np. poprzez zawartość inuliny, działanie przeciwzapalne i antyseptyczne np. dzięki obecności kwasu oleanolowego oraz działanie przeciwrodnikowe np. poprzez zawartość apigeniny.

Rekomenduję swoim klientom dermokosmetyki marki Radical Med, dostępne w aptekach. Posiadają one kompleksowy skład, spełniający wszystkie powyższe wymagania a ich skuteczność jest udowodniona badaniami.

Jak sami widzimy skuteczne kosmetyki przeciw wypadaniu włosów muszą sprostać wielu zadaniom i zwalczać wszelakie przyczyny nadmiernej utraty włosów. Szczególną uwagę należy zwrócić również na to, aby kuracja wzmacniająca była stosowana systematycznie i przez określony okres czasu.

Rekomenduję, aby trwała ona minimalnie 3 miesiące oraz składała się nie tylko z szamponu, ale również odżywki i preparatów wcieranych w skórę głowy. Najważniejszym elementem kuracji są ampułki i koncentrat wcierany w skórę głowy, które pozostają na niej bez spłukiwania.

Warto również pamiętać o odżywce stosowanej na długość włosów, tak, aby włosy dobrze się rozczesywały i estetycznie wyglądały. Tak dobrana pielęgnacja wzmacniająca oraz leczenie przyczyny problemu pozwolą zahamować nadmierne wypadanie włosów w relatywnie krótkim czasie.

Skuteczna kuracja przeciw wypadaniu włosów
Skuteczna kuracja przeciw wypadaniu włosów
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.