Trwa ładowanie...

Smart Lipo

Niedługo po pojawieniu się w medycynie zabiegu liposukcji (odsysania tłuszczu), badacze naukowi intensywnie myśleli nad tym, w jaki sposób ograniczyć inwazyjność tej metody. Niedługo potem pojawiła się alternatywa dla tej metody – lipoliza – zabieg redukcji tkanki tłuszczowej, który niesie za sobą mniejsze skutki uboczne. Obecnie metoda ta została dodatkowo ulepszona i wykorzystuje się w niej działanie lasera. Czy lipoliza laserowa (nazywana również metodą Smart Lipo) to skuteczny i bezpieczny zabieg?

1. Na czym polega zabieg lipolizy?

Smart Lipo (lipoliza laserowa) to procedura, w czasie której usuwane są złogi tłuszczu zlokalizowane w organizmie. W czasie zabiegu wykorzystuje się działanie specjalnego lasera umieszczonego wewnątrz maleńkiej kaniuli (rurki). Efekty zabiegu są bardzo podobne do tych otrzymywanych przy tradycyjnej liposukcji. Procedura ta jednak jest coraz popularniejsza ze względu na mniejsze ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

W stosunku do tradycyjnej liposukcji, Smart Lipo to metoda łagodniejsza i bezpieczniejsza. Kaniule stosowane w czasie zabiegu są mniejsze. Mniejsze nacięcia oznaczają powstanie mniejszej blizny.

Zobacz film: "Chirurgia plastyczna dzieci"

W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, w czasie zabiegu lipolizy nie stosuje się siły zassania. Zamiast tego stosuje się kaniulę emitującą światło lasera, który topi tłuszcz. Następnie ciekły tłuszcz jest odprowadzany z organizmu przez niewielkiej średnicy nacięcia (1-2 mm). Kto jest dobrym kandydatem do zabiegu?

Wydawałoby się, że zabieg redukcji tkanki tłuszczowej jest wskazaniem przy otyłości i nadwadze. Jednak poleca się go osobom, które prowadzą zdrowy tryb życia (dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna), mającym problem z lokalnie umiejscowioną tkanką tłuszczową (brzuch, uda, ramiona). Co więcej, osoba ta nie powinna mieć problemu z wahaniem wagi ciała.

2. Ryzyko i powikłania związane z lipolizą

Pomimo tego, że lipoliza jest metodą mniej inwazyjną niż tradycyjna liposukcja, zabieg ten niesie za sobą pewne ryzyko. Najczęściej występujące powikłania po lipolizie to: siniaki, zakażenie, krwiak oraz pojawienie się nieestetycznych blizn po nacięciach. Rzadziej występujące zagrożenia to nadmierne krwawienie, wstrząs oraz oparzenie skóry lub tkanek.
Bezpośrednio po zabiegu pacjenci mogą odczuwać umiarkowany ból oraz dyskomfort. Objawy te mogą się utrzymywać przez 24-48 godzin po zabiegu. Większość pacjentów powraca do codziennych zajęć w ciągu 24 godzin.

Bez wątpienia, Smart Lipo to metoda redukcji tkanki tłuszczowej będąca bezpieczniejszą alternatywą dla liposukcji. Przed wykonaniem zabiegu warto jednak zapoznać się z ewentualnymi powikłaniami.

Mgr Joanna Hirszler
Smart Lipo
Smart Lipo
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.