Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Weronika Słupek

Sonoforeza dla skóry głowy i słabych włosów

Avatar placeholder
17.03.2015 10:22
Sonoforeza dla skóry głowy i słabych włosów
Sonoforeza dla skóry głowy i słabych włosów

Słaba kondycja włosów lub ich nadmierne wypadanie staje się coraz większym problemem. Tym bardziej bolesnym, gdyż piękne włosy stanowią niepodważalny atut naszej urody.

spis treści

1. Dlaczego włosy wypadają?

Problemy ze słabszym, cieńszym włosem pojawiać się mogą w każdym wieku, a powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Jedne są bardziej oczywiste, inne ukryte. Do bardziej świadomych działań zaliczyć należy niewłaściwą dietę, stres, złą pielęgnację i nadmierną stylizację. Często też to problemy na tle zdrowotnym są przyczyną słabych i wypadających włosów.

Kategoria chorób, których skutkiem jest wypadanie włosów jest bardziej skomplikowana. Szczególnie u kobiet wypadanie włosów w znacznie zwiększonej ilości jest objawem jednostki chorobowej w organizmie. W takim przypadku potrzebna jest właściwa diagnoza i odpowiednie metody leczenia, gdyż bez wyleczenia przyczyny i tak nie jesteśmy często w stanie poprawić jakości włosów.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
Pielęgnacja włosów
Pielęgnacja włosów

Piękne włosy nie zawsze są efektem sztucznych farb, czasem wystarczy zadbać o nie, stosując naturalne

zobacz galerię

2. Jak dbać o włosy?

Wiadomo, że każdy w mniejszym czy większym stopniu dba o swoje włosy, stosując maski, odżywki i różnorakie zabiegi rekonstrukcji. Takie zabiegi są jak najbardziej wskazane dla poprawy jakości już widocznych włosów, czyli takich, które znajdują się poza skórą głowy.

Problem pojawia się, gdy chcemy zadziałać na same cebulki włosów. Na rynku istnieje wiele ogólnodostępnych preparatów, tak zwanych „wcierek”, które mają za zadanie przeniknąć w głąb skóry i pobudzać procesy mikrokrążenia oraz odżywić cebulki włosa. Cel niejako zostaje osiągnięty przez te preparaty, tylko z o wiele mniejszym i powolniejszym widocznym rezultatem. Jest to rodzaj tak zwanego wprowadzania pasywnego. Produkt jest aplikowany na skórę i pozostawiany do samoistnego wchłonięcia.

3. Czym jest sonoforeza?

Sonoforeza polega na wtłaczaniu ampułki za pomocą ultradźwięków, które docierają w głębsze, a nie tylko powierzchniowe warstwy skóry, również tam, gdzie jest osadzona cebulka włosa. Pod wpływem ultradźwięków zwiększona jest penetracja składników odżywczych i efekt terapeutyczny jest zauważalny w krótszym czasie.

Sonoforeza dodatkowo jest masażem, gdyż wytwarzane przez ultradźwięki ciepło rozprowadzane jest po tkankach, powodując rozluźnienie skóry. Bezpośrednio na skórę działa się głowicą, która emituje niewyczuwalne fale akustyczne. Jest ona alternatywą dla mezoterapii igłowej głowy, gdyż jest bezinwazyjna. Jeśli więc ktoś ma obawy przed drobnymi ukłuciami, a pragnie wzmocnić swoje włosy, sonoforeza będzie najlepszym rozwiązaniem, gdyż jest, tuż po mezoterapii igłowej głowy, najskuteczniejszą metodą odżywiania i wzmacniania włosów.

Oczywiście rezultat zależy również od preparatu, który będzie wtłaczany, stopnia zaawansowania problemu i stanu ogólnego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze