Trwa ładowanie...

Sposób na wrastające włoski

Avatar placeholder
05.09.2013 13:31
Sposób na wrastające włoski
Sposób na wrastające włoski

Wrastające włoski po depilacji to problem większości kobiet. Niektóre nowe włoski wrastają w skórę i powodują ból oraz powstawanie zaczerwienień i krostek, których jest bardzo trudno się pozbyć. Wrastające włoski po goleniu są najwidoczniejsze zwłaszcza w okolicy bikini. Są uciążliwe i wyglądają nieestetycznie. Kobiety szukają kosmetyków zapobiegających wrastaniu włosków, jednak nie zawsze przynoszą one oczekiwany efekt. Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na wrastające włoski po depilacji?

1. Metody na wrastające włoski po depilacji

	** 
Po depilacji
Po depilacji

Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA

zobacz galerię

Wrastanie włosków po depilacji** to problem niejednej kobiety. Chcesz, by nogi były piękne i gładkie, bo pragniesz założyć letnią, zwiewną sukienkę, a tu na skórze nóg wyskakują nieestetyczne krostki i pęcherzyki nabrzmiałe białawym płynem. Ich wyciskanie nic nie pomaga. Wręcz przeciwnie, może jeszcze tylko pogorszyć sprawę i doprowadzić do stanu zapalnego. Zdaniem kosmetyczek nie ma jednej, idealnej metody walki z wrastającymi włoskami. Problemowi temu należy zapobiegać, stosując kilka sposobów jednocześnie.

  • Krem na wrastające włoski po depilacji – warto stosować specjalne kremy nawilżające i zmiękczające naskórek. Zasadą używania tych kremów jest systematyczność. Preparat trzeba wsmarować w skórę bezpośrednio po zabiegu depilacji, ale także w następnych dniach, rano i wieczorem. Dzięki tym środkom można opóźnić odrastanie włosów. Poza tym, kremy działają kojąco na delikatną skórę okolic bikini.
  • Peelingi złuszczające – stosowanie peelingów jest wskazane, ponieważ te preparaty kosmetyczne złuszczają naskórek. Peelingu należy używać przed depilacją i w jakimś czasie po niej. Środki te odnawiają skórę przez usunięcie z niej martwego naskórka, a to w znacznej mierze zmniejsza ryzyko wrastania włosków.
  • Maseczki złuszczające – stanowią alternatywę dla peelingów. Działają podobnie jak one, dodatkowo sprawiają, że naskórek staje się cieńszy. Dzięki temu, odrastające włoski po depilacji bez większego problemu mogą się przez niego przebić.
  • Myjki do złuszczania – warto stosować również myjki, które są twarde i masujące, specjalnie przeznaczone do złuszczania naskórka. Ich działanie jest podobne do peelingu lub maseczek do ciała.
Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Domowy sposób na wrastające włoski

Kobieta sama może spróbować naprostować wrastający włosek. Potrzebna będzie zwykła igła, którą przed zastosowaniem należy odpowiednio zdezynfekować, np. spirytusem salicylowym. Igłą leciutko przebija się skórę i wyciąga włosek na zewnątrz. Zabieg ten jest bezpieczny, jeśli jest wykonywany w sterylnych warunkach. Ponadto, wybierając sprzęt do depilacji, warto wiedzieć, że ryzyko wrastania włosków zwiększa się przez użycie maszynek do golenia, golarek i depilatorów. Kobiety, którym szczególnie dokucza problem wrastających włosków – nie tylko w okolicy bikini, ale także na nogach, zaleca się rezygnację z depilacji woskiem lub za pomocą maszynki elektrycznej i wykonywanie depilacji za pomocą zwykłej maszynki. Po depilacji warto skórę nóg nawilżyć kremem lub balsamem do ciała. Taka praktyka zdecydowanie zmniejsza ryzyko wrośnięcia włosków.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.