Trwa ładowanie...

Szampon na porost włosów

Na rynku kosmetycznym obecnych jest wiele produktów, które są przeznaczone dla osób zmagających się z uporczywym wypadaniem włosów. Problem ten bardzo często nasila się w okresie jesiennym. Wtedy włosy są osłabione po lecie – jest to wynik ekspozycji na silne promieniowanie słoneczne oraz chlorowaną wodę. Czy istnieje idealny szampon na porost włosów?

1. Czego szukać w szamponie na porost włosów?

Nasze włosy każdego dnia narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, do których zaliczamy wysoką temperaturę (suszarki, prostownice, lokówki) czy promieniowanie UV, oraz czynników mechanicznych takich jak np. czesanie włosów. W efekcie ich działania włosy mogą ulec osłabieniu. W skutek tego może dojść do nadmiernej utraty włosów.

Jeżeli zależy ci na tym, aby twój szampon wspomagał walkę z procesem wypadania włosów, zwróć uwagę na to, czy w jego składzie zawarte są składniki wspomagające krążenie skóry głowy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Bardzo często uporczywe wypadanie włosów jest właśnie wynikiem osłabienia krążenia w obrębie skóry głowy. Wskutek tego dochodzi do ucisku cebulki włosa oraz jej osłabienia – i włosy zaczynają wypadać.

W trakcie mycia włosów ważne jest również to, aby wykonywać masaż skóry głowy. Dzięki temu pobudzimy krążenie w obrębie tej partii skóry, co korzystnie wpłynie na wygląd i kondycję włosów. Pamiętaj jednak o tym, żeby masaż ten nie był zbyt agresywny – można wtedy uzyskać przeciwny skutek.

Istotne jest również to, aby szampon wzmacniający włosy zawierał w składzie substancje regenerujące oraz witaminy z grupy B.

2. Czego unikać w szamponie do włosów?

Zadaniem szamponu do włosów jest oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń takich jak kurz, sebum oraz środki do stylizacji włosów. Ważne jest jednak to, aby unikać szamponów agresywnie działających, które zawierają w składzie sole sodowe siarczanów (Sodium Lauryl Sulfate oraz Sodium Laureth Sulfate). Substancje te mają właściwości drażniące skórę – może to niekorzystnie wpływać na osłabione włosy.

Istotne jest również to, aby w składzie szamponu nie były obecne w dużej ilości substancje mogące obciążać włosy. Składniki te z reguły występują w kosmetykach do włosów suchych, które wymagają odbudowy. Jeżeli nasze włosy nie wymagają intensywnej regeneracji, gdyż nie są bardzo zniszczone, tego rodzaju szampon i odżywka mogą sprawić, że włosy będą obciążone.

Okres jesienny niestety sprzyja osłabieniu naszych włosów. Zadbajmy o to, aby w tym czasie w naszej łazience znalazły się produkty, które wzmocnią włosy i zapewnią im piękny i zdrowy wygląd.

Mgr Joanna Hirszler
Szampon na porost włosów
Szampon na porost włosów
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.