Trwa ładowanie...

Szczoteczka do rzęs

Szczoteczka do rzęs powinna być dopasowana do kształtu oczu – nie każdy rodzaj szczoteczki do rzęs będzie odpowiednio podkreślał urodę oczu. Wybór szczoteczki do rzęs to wbrew pozorom niełatwa sprawa. Szczoteczka do rzęs zależy od rodzaju tuszu – od tego, czy jest on pogrubiający, podkręcający, czy wydłużający rzęsy. Szczoteczka w tuszu do rzęs może być rozmaicie wyprofilowana, zakrzywiona bądź prosta, z włoskami jednej długości lub o długościach zróżnicowanych. Odpowiednia szczoteczka do rzęs gwarantuje nabranie właściwej ilości mascary.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jaka powinna być szczoteczka do rzęs?

Szczoteczka do rzęs w tuszach powinna mieć elastyczne włoski, gęsto obsadzone i zróżnicowane pod względem wielkości. Wtedy można mieć pewność, że wszystkie rzęsy, nawet te króciutkie i drobne, zostaną pokryte odpowiednią warstwą tuszu. Zbyt gęste włoski spiralki powodują sklejanie się rzęs, zbyt rzadkie – pozostawiają na rzęsach grudki tuszu. Perfekcyjny makijaż oczu zależy w dużym stopniu od rodzaju szczoteczki.

Dostępne są następujące typy szczoteczek:

  • Szczoteczka stożkowata – nadaje oczom koci kształt, delikatnie wydłużając ich rysunek. Jest odpowiednia dla oczu o każdym kształcie, poza oczami wąskimi i wydłużonymi.
  • Szczoteczka cylindryczna – ma wszystkie włoski tej samej długości. Optycznie zagęszcza rzęsy. Zwykle stosowana jest w mascarach pogrubiających.
  • Szczoteczka wyprofilowana zakrzywiona w łuk – jej zadaniem jest podkręcać rzęsy, dlatego stosuje się ją najczęściej w mascarach, które mają zadziałać jak zalotka. Ta szczoteczka jest odpowiednia dla prostych rzęs rosnących do dołu.
  • Szczoteczka asymetryczna – jej włoski z jednej strony są dłuższe, a z drugiej krótsze. Jest w stanie pomalować równo najcieńsze i najkrótsze, delikatne rzęsy w kącikach oczu, a także rzadkie rzęsy.

2. Wibrująca szczoteczka do rzęs

Na rynku dostępny jest także specjalny tusz do rzęs wyposażony w automatyczną szczoteczkę, która wibruje w trzech różnych prędkościach. Mimo że wykonana z tworzywa sztucznego, szczoteczka jest elastyczna i pokrywa rzęsy tuszem z niezwykłą dokładnością. W efekcie użycia wibrującej szczoteczki rzęsy są wydłużone, pogrubione i nie sklejają się. Czarujący makijaż oczu gwarantowany. Dzięki drganiom szczoteczki rzęsy są pokryte tuszem z każdej strony – naśladuje ona poziomy ruch, wykonywany przez kobietę malującą rzęsy „ręcznie”. A do tego nie powoduje ona powstawania grudek i dokładnie rozdziela włoski.

Szczoteczkę można ustawić na trzech poziomach prędkości, a mianowicie:

  • 9 000 drgań na minutę – prędkość najniższa, stosowana do tuszowania dolnej części rzęs;
  • 10 000 drgań na minutę – prędkość średnia, idealna dla rzęs krótszych i niebyt gęstych;
  • 14 000 drgań na minutę – prędkość wysoka, najlepsza dla długich, gęstych rzęs.

Mascara z wibrującą szczoteczką jest zasilana bateriami umieszczonymi w uchwycie, których moc wystarcza na 150-200 aplikacji. Można jej więc używać bez obawy, że zasilanie wyczerpie się przed zużyciem tuszu.

Szczoteczka do rzęs to ważny element każdej mascary. To dzięki niej rzęsy są idealnie rozdzielone, pogrubione, wydłużone czy podkręcone, nadając spojrzeniu czarujący i uwodzicielski blask.

Lek. Izabela Lenartowicz
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.