Trwa ładowanie...

Szpilki – najwięksi przyjaciele kobiet?

Lekarze wciąż krzyczą, że noszenie szpilek przez kobiety ma katastrofalne skutki dla ich kręgosłupa, stawów i krążenia. Okazuje się jednak, że szpilki mogą kobietom też pomóc. Oprócz tego, że mężczyźni chętniej reagują na widok kobiety na obcasach, to szpilki mogą mieć także pozytywny wpływ na nasze ciało. Zaskoczona?

Zobacz film: "Sztuka demakijażu. Pamiętaj o tych zasadach, gdy zmywasz makijaż"

spis treści

1. Szpilkowe eksperymenty

Pod wpływem męskiego fetyszu dotyczącego kobiet w szpilkach, jeden z francuskich badaczy postanowił przeprowadzić eksperyment, który miał potwierdzić tezę, że mężczyźni zdecydowanie bardziej wolą kobiety na obcasach niż na płaskich podeszwach. Psycholog Nicholas Gueguen umieścił kobiety w czterech różnych sytuacjach i obserwował zachowania mężczyzn. W pierwszej sytuacji kobiety prosiły mężczyzn o udział w ankiecie dotyczącej równości płci. W drugiej pytały o ich przyzwyczajenia dotyczące żywności. W trzeciej obserwowano reakcje mężczyzn na sytuację, w której kobieta upuściła na ulicy rękawiczkę. A w ostatniej kobieta siedziała sama w barze.

Wyniki? 83% mężczyzn pomogło w ankiecie kobietom na 9-centymetrowych szpilkach, a 47% – kobietom w płaskich butach. Podobnie – 82% pomogło kobietom w szpilkach badających ich nawyki żywnościowe. Kiedy kobiecie w szpilkach spadła rękawiczka, aż 93% panów z chęcią ją podniosło, a gdy to samo stało się u kobiety w butach bez obcasów, procent panów chętnych do pomocy spadł do 62. Przy barze panie na obcasach czekały średnio 7 minut i 49 sekund, natomiast bez nich aż 14 minut. Badania potwierdziły więc, że szpilki działają na mężczyzn, a kobiety, które je noszą, wzbudzają ich zainteresowanie.

2. Szpilki a... lepszy seks!

Oprócz dowiedzionych korzyści społecznych, szpilki mogą powodować też korzyści dla naszych organizmów. Chodzenie na obcasach powoduje, że wszystkie mięśnie naszego ciała są napięte, także te odpowiedzialne za seks, czyli mięśnie Kegla, znajdujące się na dnie miednicy. Ich napięcie sprawia, że stają się silniejsze, a im są silniejsze i lepiej pracują, tym mamy intensywniejsze orgazmy. Inny plus? Chodząc na szpilach, możesz zaoszczędzić na siłowni. Codzienne ich noszenie powoduje wypychanie ud do przodu, dzięki czemu są nieustannie napięte. Podobnie dzieje się też z pośladkami. Dzięki szpilkom możemy więc zapewnić sobie wymarzoną sylwetkę i udany seks.

3. Zła strona szpilek

Powtarzając opinie ekspertów, szpilki powodują bóle kręgosłupa, ponieważ zmuszają do nienaturalnego wygięcia i przeciążenia mięśni pleców. Niekorzystnie wpływają też na nasze dolne kończyny. Mogą powodować zniekształcenie torebki i chrząstki stawowej w kolanach, nadwyrężenie ścięgien, a także zaburzenie krążenia i powstawanie pajączków oraz żylaków. Gdy chodzimy w szpilkach, aż 30% więcej ciężaru naszego ciała przenosi się na najmniejsze kostki w naszych stopach, znajdujące się w śródstopiu.

Po jednej stronie mamy więc większe zainteresowanie mężczyzn, lepszy seks i smuklejszą sylwetkę. Z drugiej – problemy ze stawami, kośćmi i krążeniem. To do nas należy wybór, czy zdecydujemy się na ich noszenie i narażanie na szwank naszego zdrowia lub życia erotycznego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.