Trwa ładowanie...

Sztuczne paznokcie

Długie i zadbane paznokcie są teraz bardzo modne. Większość kobiet nie wyobraża sobie, aby ich paznokcie były nieumalowane czy krótkie. Często jednak naturalny paznokieć jest słaby i kruchy, przez co bardzo ciężko zachować jego długość, gdyż bardzo szybko się on łamie. W tym przypadku idealnym sposobem jest wydłużenie paznokci za pomocą żelu lub akrylu. Co warto wiedzieć?

1. Co warto wiedzieć o przedłużaniu paznokci za pomocą akrylu lub żelu?

Paznokcie akrylowe są znacznie mocniejsze i trwalsze aniżeli paznokcie żelowe. Jednak jeżeli zabieg wydłużania paznokci akrylem nie jest dobrze wykonany, paznokcie mogą wyglądać bardzo nienaturalnie, gdyż będą bardzo grube. Odpowiednio wykwalifikowani specjaliści, tacy jak kosmetyczka czy kosmetolog, znają techniki nakładania akrylu, które umożliwią uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu paznokci.

Wraz z upływem czasu paznokcie akrylowe muszą być uzupełniane. Z reguły jest to wskazane po upływie około 3 tygodni, gdyż po tym czasie wzrost paznokcia jest już na tyle znaczny, że przy jego wewnętrznej części widoczny jest duży ubytek w porównaniu do części pokrytej akrylem.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Akrylowych paznokci nie powinnaś ściągać sama w warunkach domowych. Usunięcie akrylu na własną rękę grozi znacznym uszkodzeniem płytki paznokcia. Warto w tym celu udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie profesjonalista zrobi to w prawidłowy sposób. Po ściągnięciu akrylu z paznokci są one znacznie osłabione i bardziej kruche. Dlatego warto w tym czasie wzmacniać je specjalnymi odżywkami do paznokci.

Przedłużanie paznokci za pomocą akrylu to jedna z popularniejszych metod. Z tego względu, jeżeli wyruszasz w podróż, będzie ci łatwo znaleźć punkt, w którym będziesz mogła uzupełnić akryl bądź po prostu ściągnąć go z paznokci.

Za pomocą żelu można uzyskać niezwykle naturalny wygląd paznokci. Jest to idealna metoda dla osób, które cenią sobie naturalność i nie chciałyby, aby ich paznokcie wyglądały na sztuczne. Jest to idealna forma wydłużania paznokci dla osób, których paznokcie z natury są bardzo kruche i łamliwe.

Zabieg polega na nałożeniu na płytkę paznokcia trzech warstw światłoutwardzalnego żelu. Za każdym razem warstwy utrwala się za pomocą lampy UV. Paznokcie są bardzo trwałe i nie wymagają aż tak częstego uzupełniania jak paznokcie akrylowe.

2. Jak przygotować paznokieć do zabiegu wydłużania paznokci?

Przed przystąpieniem do wydłużania paznokci przy użyciu akrylu bądź żelu, paznokcie muszą być odpowiednio przygotowane. Płytka naturalnego paznokcia musi być dokładnie oczyszczona i odtłuszczona za pomocą odpowiedniego zmywacza. Skórki ją okalające muszą być odsunięte, a najlepiej, gdy są wycięte.

Odpowiednio wykonane akrylowe bądź żelowe paznokcie wyglądają bardzo ładnie. W każdej chwili możesz je pomalować na dowolny kolor. Długie paznokcie sprawiają, że kobieta czuje się atrakcyjniejsza. Jeżeli marzysz o pięknych paznokciach, to koniecznie zdecyduj się na ich wydłużenie.

Mgr Joanna Hirszler
Sztuczne paznokcie
Sztuczne paznokcie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.