Trwa ładowanie...

Tatuaż na nadgarstku – charakterystyka, dla kogo, wzory, usuwanie

Tatuaże na nadgarstku to rodzaj zdobienia skóry, który jest subtelny i mało widoczny. Wybierają go najczęściej kobiety. Tatuaż na nadgarstku jest też bardzo często wybierany przez gwiazdy znane z kina, sceny lub telewizji. Dowiedz się więcej o tatuażu na nadgarstku oraz zapoznaj się z najciekawszymi i najmodniejszymi wzorami.

Zobacz film: "Tatuaże – dlaczego je sobie robimy?"

spis treści

1. Tatuaż na nadgarstku – charakterystyka

Pojęcie tatuażu, w tym tatuażu na nadgarstku, jest znane chyba wszystkim. Te graficzne wzory na ciele, które specjaliści wykonują w studio tatuażu, wszczepiając pod skórę barwnik, to od lat jeden z ulubionych elementów zdobienia skóry. Tatuaże nie są już domeną jedynie mężczyzn. Również kobiety coraz częściej sięgają po te zdobienia, jak np. tatuaże na nadgarstku.

Jeśli chcesz wykonać tatuaż, udaj się do profesjonalnego studia, w którym zatrudnieni są specjaliści, a używany sprzęt jest sterylny i bezpieczny. Historia tatuażu sięga czasów starożytnego Egiptu. Samo słowo tatuaż wywodzi się natomiast z języka tahitańskiego, w którym słowo „tatu” znaczyło „oznaczyć coś”.

Odpowiedzi na najbardziej zawstydzające pytania dotyczące urody
Odpowiedzi na najbardziej zawstydzające pytania dotyczące urody [10 zdjęć]

Wydzielanie potu stanowi jeden z mechanizmów umożliwiających naszemu organizmowi regulowanie temperatury...

zobacz galerię

Nie każdy też wie, że metody wykonywania tatuaży, również tatuaży na nadgarstku, są różne. Można więc spotkać się m.in. z tatuażami na nadgarstku wykonywanymi w sposób tradycyjny (tzw. Old School), z tatuażem japońskim czy nowozelandzkim.

2. Tatuaż na nadgarstku – dla kogo?

Tatuażem można ozdobić niemal każdą część swojego ciała. Jedną z nich jest nadgarstek. Tatuaż na nadgarstku jest wybierany najczęściej przez kobiety, gdyż jest on delikatny, subtelny, a jednocześnie seksowny i dodający wyrazu i charakteru. Tatuaż na nadgarstku wybiorą więc osoby, które nie są zwolennikami ozdabiania znacznych części ciała, a preferują raczej nierzucające się w oczy, a przy tym niekolidujące np. z obowiązkami zawodowymi zdobienia skóry.

Tatuaż na nadgarstku jet więc przede wszystkim tatuażem dla dziewczyn. Najlepiej jeśli jest takiej wielkości, że przykryje go pasek zegarka. Warto pamiętać, że wykonanie tatuażu na nadgarstku nie będzie przyjemne – jest to jedno z bardziej bolesnych miejsc, ze względu na bliskie umiejscowienie żył.

3. Tatuaż na nadgarstku – wzory

Jeśli już zdecydowałaś się na tatuaż na nadgarstku, przed udaniem się do studia tatuażu dobrze się zastanów nad wzorem, jaki chciałabyś umiejscowić na tym miejscu swojego ciała. Tatuaż zostanie z tobą na bardzo długo, nie warto więc poddawać się jakiejś chwilowej fascynacji, ale postawić na wzór, który będzie nam się podobał przez kolejne lata.

Zobacz także:

Do wyboru jest mnóstwo wzorów tatuaży na nadgarstku. Jakich? Bardzo modne i ponadczasowe są np. napisy będące np. życiowym mottem. Jakie są jeszcze modne wzory tatuaży na nadgarstku? Chętnie wybierane są np. różne symbole, jak. np. znak nieskończoności, strzałki czy łapacz snów. Lecące ptaki, motyle, serce, gwiazdki czy diament to kolejne często wybierane motywy na tatuaże na nadgarstku.

4. Tatuaż na nadgarstku – usuwanie

Jeżeli będziesz niezadowolona ze swojego tatuażu na nadgarstku lub wykonasz go pod wpływem impulsu, którego po niedługim czasie będziesz żałować, możesz możesz go usunąć. Metody usuwania tatuażu na nadgarstku to m.in. laserowe usuwanie tatuaży, salabrazja, dermabrazja mechaniczna. Przed wykonaniem takiej ozdoby lepiej jednak dokładnie przemyśleć swoją decyzję – uchroni to przed niechcianymi następstwami.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.