Trwa ładowanie...

Tatuaże dla mężczyzn

50 000 tysięcy lat temu tatuaż był wykonywany z innych powodów niż obecnie. Dawniej był to symbol przynależności do danego plemienia czy znak świadczący o wyższości danego osobnika. W dzisiejszych czasach tatuaże są jedynie ozdobą ciała. Popularność zdobyły głównie dzięki gwiazdom, takim jak Angelina Jolie, Robbie Williams czy 50 Cent. W dzisiejszych czasach tatuaż postrzegany jest jako styl bycia. Na tego typu zdobienie ciała decyduje się zdecydowanie więcej mężczyzn aniżeli kobiet. Czym charakteryzuje się taki męski tatuaż?

1. Typowe okolice, w obrębie których mężczyźni wykonują tatuaże

Istnieje niepoliczalna ilość wzorów tatuaży dla mężczyzn, począwszy od znaków zodiaku, a skończywszy na starożytnych symbolach plemiennych i religijnych czy nawet fantazyjnych wzorach smoka. W profesjonalnym punkcie tatuażu dostępne są rozmaite projekty, do dyspozycji klientów. Jeżeli masz odrobinę czasu, możesz przejść się do takiego punktu i może właśnie w takim katalogu dobierzesz odpowiedni dla siebie, prawdziwy tatuaż.

Jeżeli tatuaż wykonywany będzie po raz pierwszy, warto poważnie przemyśleć jego lokalizację. Najpopularniejszymi partiami ciała, w obrębie których mężczyźni wykonują tatuaże, to:

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

  • okolice szyi,
  • ramiona,
  • okolice łopatki,
  • klatka piersiowa,
  • kark,
  • górna partia pleców,
  • dolna część pleców,
  • pas,
  • łydki.

W przypadku wyboru miejsca tatuażu ważny jest również typ budowy mężczyzny. Tutaj ogromną rolę odgrywa konsultacja ze specjalistą od tatuażu. Mają oni ogromne doświadczenie i pomogą ci dobrać dla wybranego tatuażu odpowiednią lokalizację na ciele. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz na początek wykonać tatuaż z henny. Istnieją metody takie jak salabrazja bądź laserowe usuwanie tatuaży, ale zawsze po takim zabiegu będzie widoczny ślad. Lepiej mieć 100% pewność co do posiadania tatuażu.

2. Popularne wzory tatuaży dla mężczyzn

Znaki zodiaku i symbole – od dawna są bardzo popularne. Nie tylko w przypadku mężczyzn, ale również u kobiet. Taki znak jest dobrym odzwierciedleniem osobowości, cech charakteru i przekonań. Z reguły znak zodiaku dobieramy odpowiednio do naszego rzeczywistego.

Zwierzęta i ptaki – bardzo popularnymi wzorami tatuaży u mężczyzn są tygrysy, lwy, niedźwiedzie, nietoperze, gepardy, jaguary oraz wilki. Zdecydowanie odpadają wzory przedstawiające motyle, gołębie i wróble – są one z reguły zarezerwowane dla kobiet. Mężczyźni wolą nosić na ciele ozdobę przedstawiającą drapieżne zwierzęta, takie jak wyżej wymienione czy inne, np. jastrzębie.

Rodzaj tatuażu jest głównie sprawą indywidualnego wyboru, regulowanego przez danego osobnika i jego preferencje oraz przekonania. Z tego względu nie dziwny jest fakt, że mężczyźni wolą raczej sportowe odmiany tatuaży o drapieżnej formie, aniżeli łagodne symbole. Podczas gdy zdecydujesz się na wykonanie tatuażu, pamiętaj o tym, aby w odpowiedni sposób dbać o tatuaż, gdyż z czasem ten graficzny znak może się zmieniać i tracić intensywność koloru.

Mgr Joanna Hirszler
Tatuaże dla mężczyzn
Tatuaże dla mężczyzn
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.