Trwa ładowanie...

Test szczoteczek sonicznych… i nie tylko

Przyszedł czas na wybór nowej szczoteczki do zębów. Z tą starą nie zadziało się nic złego, jednak człowiek czasami potrzebuje zmian, odświeżenia, sprawienia sobie czegoś nowszego i lepszego. Zrobiłem solidny research, po którym okazało się, że jednymi z najbardziej popularnych modeli szczoteczek elektrycznych są szczoteczki soniczne. Postanowiłem więc sprawdzić kilka najpopularniejszych modeli. Tylko tak mogłem sobie odpowiedzieć na pytanie: jaką szczoteczkę wybrać?

spis treści

1. Słowem wstępu

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać? - od kiedy tylko szczoteczka soniczna zaczęła zyskiwać na popularności, to pytanie powtarza sobie wielu potencjalnych nabywców. Na rynku istnieje kilka wiodących producentów, jednak na co należy zwrócić uwagę, czym kierować się przy wyborze i co może okazać się szczególnie istotne w kontekście prawidłowego szczotkowania zębów?

Każdy z nas chce cieszyć się zdrowym i białym uśmiechem. Jest to nie tylko słuszne w odniesieniu do naszego zdrowia, ale stanowi również istotny element naszego wizerunku. Nic więc dziwnego, że jeśli tylko pojawi się nowy model szczoteczki do zębów, jesteśmy nim żywo zainteresowani.

Zastanawiamy się nad wyborem szczoteczki sonicznej lub elektrycznej (ORP), wiedząc, że każda z nich będzie zdecydowanie bardziej skuteczną w usuwaniu kamienia nazębnego niż szczoteczka manualna. Oprócz tego staramy się ułatwić każdą z wykonywanych przez nas na co dzień czynności, do których z pewnością powinno się także zaliczać dbanie o zęby i dziąsła.

Jakie są najbardziej atrakcyjne cechy Philips Sonicare DiamondClean, Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200, Seysso Carbon Professional i szczoteczki ORP Oral-B Genius 10000N? Która okazała się najbardziej skuteczna? Która z nich jest najlżejsza, a która mogłaby zadowolić miłośnika wyszukanego designu? Czy każda oferuje możliwość użycia aplikacji mobilnej podczas szczotkowania? W końcu… czy można z zestawienia wyłonić zwycięzcę?

Aby poznać odpowiedzi na te oraz inne pytania, zachęcamy do sprawdzenia testu szczoteczek. Test jest dość nietypowy. Dlaczego? Został przeprowadzony na trzech modelach szczoteczek sonicznych i… jednej elektrycznej z okrągłą główką. Okazuje się, że każda z nich może dobrym wyborem uzależnionym wyłącznie od naszych osobistych preferencji.

Zdjęcia wykonane smartfonem LG V40

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Advertisement