Trwa ładowanie...

Tipsy do paznokci

Wydawałoby się, że uzyskanie pięknie wyglądających, zdrowych paznokci jest bardzo trudne. Jest to związane z tym, że niestety nie każda z kobiet ma czas oraz fundusze na regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym, gdzie manicurzystka odpowiednio zadbałaby o wygląd naszych paznokci. Co więcej, mało która z kobiet ma czas i cierpliwość, aby poświęcać kilka godzin w tygodniu na domową pielęgnację paznokci. Na szczęście na rynku dostępne są różnego rodzaju tipsy, które w szybki sposób umożliwiają nam uzyskanie efektu pięknych i zadbanych paznokci. Co warto wiedzieć o tipsach?

1. Na co zwrócić uwagę, wybierając tipsy do paznokci?

Obecnie sztuczne paznokcie są dostępne praktycznie w każdym sklepie kosmetycznym. W zależności od rodzaju mogą one mieć różny kształt, długość, a także kolor. Często dostępne są również tipsy zdobione, które nie wymagają już późniejszego zdobienia. Jest to idealna metoda dla osób zabieganych. Niewątpliwie każda z kobiet może wybrać odpowiednie dla swoich upodobań sztuczne paznokcie. Jeżeli po raz pierwszy przymierzasz się do zakupu sztucznych paznokci, lepiej wybierz te krótsze, które mają specjalną końcówkę umożliwiającą ich trzymanie w trakcie naklejania ich na płytkę naturalnego paznokcia.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. W jaki sposób przygotować paznokcie na założenie tipsów?

Przed przystąpieniem do naklejania tipsów konieczne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Należy wykonać dokładny manicure. Zabieg rozpoczynamy od usunięcia skórek okalających płytkę. W tym celu przez okres 10 minut zanurz paznokcie w ciepłej kąpieli wodnej z dodatkiem mydła. Możesz również zamiast tego zaaplikować na powierzchnię skórek specjalny preparat zmiękczający. Następnie za pomocą drewnianego patyczka należy ostrożnie odepchnąć skórki w kierunku macierzy paznokcia (biały obłączek). Po wykonaniu tej czynności nadmiar skórek należy wyciąć za pomocą cążek. Bardzo istotne jest to, aby były one odpowiednio ostre, gdyż w przeciwnym razie cążki te mogą szarpać skórki. W konsekwencji mogłoby to doprowadzić do nieprzyjemnego skaleczenia.

Następnie za pomocą specjalnej polerki należy dokładnie wygładzić powierzchnię naturalnych paznokci. Polerka z reguły posiada numerowane boki. Dzięki temu dokładnie wiemy, od którego z nich rozpocząć polerowanie paznokci, a za pomocą którego zakończyć ten zabieg. W tak przygotowany sposób paznokieć będzie idealnym podłożem dla tipsa. Dopiero wtedy można przystąpić do zabiegu przedłużania paznokci za pomocą tipsów. Jest to bardzo istotne, jeżeli zależy ci na tym, aby efekt końcowy utrzymywał się przez długi czas. Paznokcie rozłóż w odpowiedniej kolejności na powierzchni, na której będziesz pracować. Przed naklejeniem tipsów dokładnie zapoznaj się z instrukcją umieszczoną na opakowaniu. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Obecnie każda z kobiet może się cieszyć pięknymi i długimi paznokciami. Wystarczy wybrać jedną z metod ich przedłużania i przez długi czas cieszyć się posiadaniem atrakcyjnie wyglądających paznokci, które nie wymagają zbyt intensywnej pielęgnacji.

Mgr Joanna Hirszler
Obecnie każda z kobiet może się cieszyć pięknymi i długimi tipsami do paznokci
Obecnie każda z kobiet może się cieszyć pięknymi i długimi tipsami do paznokci (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.