Trądzikowa mapa twarzy. Sprawdź jak twarz komunikuje ci o problemach ze zdrowiem
Nie jesteś nastolatką a mimo to co jakiś czas na twarzy pojawiają się krosty. Raz są na brodzie, raz na czole, a innym razem na nosie. Lepiej ich nie lekceważ. Nasza twarz jest mapą tego, co dzieje się wewnątrz organizmu. Sprawdź, co może ci dolegać.
1. Pęcherz i układ trawienny
Strefy 1, 2, 3
Pożywienie i odpowiednie nawodnienie przekłada się nie tylko na nasze zdrowie, ale również na wygląd. Jeżeli w okolicach czoła (strefa 1 i 3) pojawiają się u ciebie wypryski może to być znak, że czas zadbać o odpowiednie odżywianie.
Podstawą jest różnorodność. Warto zredukować ilość tłuszczów jakie dostarczamy wraz z jedzeniem. Nie zapomnij również o odpowiednim nawodnieniu. Regularnie pij wodę mineralną, a z pewnością krostki znikną z twojego czoła.
Miejsce między naszymi brwiami informuje nas o możliwych problemach z wątrobą (strefa nr 2). Najlepszym rozwiązaniem będzie odstawienie tłustego jedzenia, alkoholu ale również nabiału. Oprócz tego, ćwicz lekko 30 minut dziennie i śpij odpowiednio długo, żeby twoja wątroba mogła wypocząć.
Sprawdź koniecznie:
Nie masz planów na wakacje? Nie martw się. Mamy dla ciebie propozycję.
2. Uważaj na nerki
Strefy: 4, 6, 8, 10
Rejony tej części twarzy odpowiadają za nasze nawodnienie. Ciemne cienie pod oczami oraz wokół oczu to oznaka odwodnienia. Zadbaj o to co pijesz i jak często (strefa 6, 8). Z kolei wypryski w okolicach uszu mówią nam, że czas odstawić napoje gazowane, kawę, alkohol i sól.
3. Układ oddechowy
Strefy 6 i 9
Palisz? Masz alergię? Sygnały pokażą się w prawym kąciku oka oraz na lewym policzku. Jeżeli stronisz od papierosów i nie cierpisz na alergię, drobne krostki mogą być wynikiem złej diety. Ogranicz cukier oraz produkty zakwaszające organizm (mięsa, nabiał, alkohol, kofeinę).
Szczególnie pamiętaj o wszystkich zielonych warzywach, które oczyszczą organizm. Innym powodem pojawienia się trądziku w tych okolicach może być używanie brudnych telefonów komórkowych bądź poszewki na poduszki.
Sprawdź koniecznie:
Problemy z podwójnym podbródkiem? Znamy metody jak się go pozbyć.
4. Serce
Strefa 7
Stres, cukier oraz nietolerancje pokarmowe to główne przyczyny powstawania wyprysków na nosie. To miejsce związane również z sercem, ciśnieniem krwi, cholesterolem oraz poziomem witamin B. Jak sobie pomóc?
Zmniejsz spożycie ostrych i drażniących pokarmów, jedz mniej mięsa i spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu. Poza tym poszukaj sposobów na obniżenie cholesterolu, jak np. zastąpienie złych tłuszczów dobrymi, takimi jak Omega 3 i 6 z orzechów, awokado, ryb i siemienia lnianego.
Niektórzy psycholodzy upatrują też związku czubka nosa z naszą sferą miłosną. Warto zadbać o równowagę w relacjach partnerskich.
5. Żołądek i problemy hormonalne
Strefa 12, 13
Okolice brody oraz żuchwy mówią nam o pojawiających się problemach z układem trawiennym. Mogą zapowiadać problemy hormonalne lub nadmiar toksyn w organizmie. Innym powodem wyskoczenia krost w tej okolicy jest stres. Organizm domaga się regeneracji. A najlepszym sposobem na to jest sen. Może warto zaplanować sobie przyjemny wieczór, bez pracy, obowiązków i wcześniej położyć się spać? Problem na brodzie sam zniknie.