Trwa ładowanie...

Trening urozmaicony

Ćwiczysz od dłuższego czasu, a treningi wydają ci się monotonne? Czas zerwać z rutyną i wprowadzić do treningu przyrządy, które sprawią, że aktywność fizyczna będzie przyjemna i efektywna.

spis treści

1. Piłki do ćwiczeń

Specjalne duże piłki, o średnicy nawet do kilkudziesięciu centymetrów, pomogą w nadaniu sylwetce ładnego, sportowego wyrazu. Ich zaletą jest to, że do wykonania ćwiczeń niezbędna jest praca mięśni odpowiadających za utrzymanie równowagi. Piłki pozwalają wyrobić koordynację ruchową i spalić większą ilość kilokalorii. Są świetne do ćwiczeń mających wprowadzić nas w stan odprężenia. Stosowane są również w rehabilitacji.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

2. Stepper do ćwiczeń

Zajmuje niewiele miejsca, zmieści się w domowej szafie. Systematyczny trening na stepperze pozwala na wyrobienie mięśni dolnych partii ciała. Doskonale wzmacnia łydki, uda i pośladki. Kilka centymetrów mniej w obwodach gwarantowane. Niektóre modele stepperów wyposażone są w specjalne komputery mierzące ilość spalonych w czasie treningu kilokalorii i wskazujące czas, jaki poświęciliśmy na ćwiczenia. Jeśli zdecydujemy się na zakup przyrządu – sprawdźmy, jaka jest dopuszczalna masa ciała osoby ćwiczącej.

3. Taśmy rehabilitacyjne (rozciągające)

Pozwalają na urozmaicenie treningu. W większości przypadków wykonane są z lateksu (u niektórych osób występuje uczulenie na lateks). Modele posiadają różne stopnie oporu (od małego, dla osób o mniejszej sprawności fizycznej, do bardzo dużego, dla osób wyćwiczonych, pragnących postępu w ich treningu). Taśmy są wytrzymałe, zajmują bardzo niewiele miejsca i mogą być wykorzystane do różnorodnych ćwiczeń.

4. Hantle do ćwiczeń

Są niewielkie i dostępne w wielu sklepach. Pomogą wyrzeźbić mięśnie kończyn górnych, poprawią stan skóry, dzięki czemu stanie się ona jędrniejsza, mniej obwisła. Różnorodne obciążenie hantlami pozwoli na dostosowanie treningu do naszych możliwości.

5. Step do ćwiczeń

Step, to specjalna platforma, która pozwala na urozmaicenie treningu. Przy odrobinie inwencji i ulubionej muzyce możemy stworzyć układ choreograficzny, oparty na wielokrotnym wchodzeniu na step i schodzeniu z niego. Na platformie możemy wykonywać także: pompki, wypady, przysiady, brzuszki. Przed zakupem sprawdźmy dopuszczalną masę ciała dla osoby ćwiczącej.

6. Trampolina do ćwiczeń

Jeśli mamy dzieci, zakup trampoliny może wprowadzić do domu wiele radości. Dla nas ćwiczenia na trampolinie będą okazją do spalenia zbędnych kilokalorii, dla dzieci – świetną zabawą. Trening na trampolinie pozwoli na wykształcenie ładnego zarysu dolnych partii ciała.

7. Skakanka do ćwiczeń

Jest najtańszym przyrządem pozwalającym na urozmaicenie naszego treningu. Ćwiczenia ze skakanką pozwalają na wykształcenie ładnej rzeźby dolnych partii ciała. To także doskonały trening umożliwiający spalenie dużej ilości kilokalorii.

8. Worek treningowy

Jeśli masz w domu odrobinę wolnego miejsca, a twoja praca wiąże się z wysokim poziomem stresu – kup worek treningowy. Ćwiczenia oparte na serii energicznych ciosów i kopnięć pozwolą na rozładowanie napięcia towarzyszącego codziennym obowiązkom. Zapewnią także efektywną redukcję tkanki tłuszczowej.

9. Rower stacjonarny

Często się przeziębiasz, gdy ćwiczysz poza domem? Zimą nie masz ochoty wyjść na spacer, a pragniesz zgubić zbędne kilogramy? Kup rower stacjonarny! Większość modeli posiada możliwość regulacji stopnia ciężkości jazdy, przez co możemy z łatwością dopasować trening do naszych możliwości. Rowery wyposażone w specjalne komputery pomogą określić: pokonany dystans, ilość spalonych kilokalorii, a czasem nawet tętno towarzyszące wysiłkowi. Naprawdę warto mieć taki rower w domu!

Mgr Katarzyna Mazowska
Trening urozmaicony
Trening urozmaicony
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.