Trwa ładowanie...

Trwała na rzęsy

Trwała na rzęsy to podkręcone rzęsy przez około 6-8 tygodni. Po zabiegu rzęsy wyglądają, jakby były potraktowane zalotką. Poprawia to wygląd oczu i sprawia, że rzęsy wydają się gęstsze i dłuższe. Jest to szczególnie korzystne w przypadku, jeśli rzęsy są naturalnie proste, ale dość gęste i zdrowe. Wtedy efekty trwałej ondulacji na rzęsach będą po prostu najlepsze. Bardzo rzadkim rzęsom nie pomoże podkręcanie, a wyraźnie je osłabi. Zaletą zabiegu ondulacji jest fakt, że nie trzeba codziennie podkręcać rzęs zalotką, co pozwala na oszczędność czasu. Zabieg nie jest drogi – kosztuje kilkadziesiąt złotych.

spis treści

1. Jak wygląda zabieg trwałej na rzęsy?

Zabieg wykonywania trwałej ondulacji na rzęsach to około 40-60 minut. Nie jest on skomplikowany, jednak wymaga uwagi ze strony kosmetyczki, aby nie podrażniać niepotrzebnie oczu i nie dopuścić do dostania się substancji wykorzystywanych do trwałej ondulacji do oczu. Najpierw rzęsy są smarowane klejem, po czym kosmetyczka nawija je na specjalny malutki wałek dopasowany do długości rzęs (im rzęsy krótsze, tym wałek mniejszy). Wałek jest dopasowany kształtem do kształtu powieki. Po nawinięciu rzęsy traktowane są substancjami do trwałej ondulacji. Są one podobne do tych stosowanych do włosów, jednak są nieco delikatniejsze dla oczu.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Po zabiegu można dodatkowo zainwestować w sztuczne rzęsy lub hennę na rzęsy, aby wzmocnić efekt. Henna może być jednak stosowana w odstępie co najmniej dwóch dni od zabiegu. Połączenie tych zabiegów sprawia, że codzienne malowanie oczu może stać się wręcz zbędne. Podkręcone trwałą rzęsy można malować i stosować na nich preparaty do demakijażu. Dobrze jest jednak rozejrzeć się za kosmetykami delikatnymi i dobrej jakości.

2. Wady trwałej na rzęsy

To prawda, że rzęsy przez 2-3 tygodnie są pięknie podkręcone, przez co wydają się gęstsze i po prostu ładniejsze. Jednak po tym czasie stan rzęs z dużym prawdopodobieństwem się pogorszy. Tak jak włosy po trwałej, rzęsy będą osłabione, przerzedzone i będą częściej wypadać. Zniszczone rzęsy „dojdą do siebie” dopiero po dłuższym czasie pielęgnacji. Trwała ondulacja na rzęsy nie jest więc polecana w przypadku rzadkich i słabych rzęs. Pogorszy ona tylko wygląd twarzy.

Nie u każdej z nas zabieg trwałej na rzęsach przebiegnie dobrze. Chemikalia używane do trwałej ondulacji nakładane w tak bliskim sąsiedztwie oka mogą niekorzystnie na niego wypłynąć. Osoby z bardzo delikatnymi oczami lub skórą wokół nich mogą niepotrzebnie wywołać u siebie podrażnienie oczu. Osoby noszące soczewki kontaktowe także powinny dobrze się zastanowić przed zabiegiem i rozważyć inne możliwe sposoby na podkręcenie rzęs. W ich przypadku trwała może szczególnie podrażnić oczy. Jeśli zdecydują się one na zabieg, muszą wyjmować szkła przed zabiegiem. U alergików może pojawić się reakcja alergiczna i silne podrażnienie oczu.

Trwałej ondulacji rzęs nie przeprowadza się w przypadku zapalenia spojówek i innych stanów zapalnych dotykających oczu. Zabieg ten nie powinien być wykonywany po operacjach okulistycznych.

Trwała na rzęsy
Trwała na rzęsy
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.