Trwa ładowanie...

Tusz do rzęs z wibrującą szczoteczką

Jeszcze niedawno tusze posiadające wibrującą szczoteczkę do rzęs były mało popularne i budziły wśród konsumentów niepewność co do ich stosowania. Wiele kobiet miało obawy, że taka wibrująca szczoteczka mogłaby dostać się do oka i spowodować podrażnienia. Obecnie tusze te są znaną innowacją i coraz więcej firm kosmetycznych posiada je w swoim asortymencie. Różne marki oferują różny poziom wibracji lub drgań generowanych w uchwycie rączki szczoteczki, które przechodzą przez jej końcówkę. Kwestia tego, czy stosować taki tusz do rzęs , jest jedynie zależna od efektu, jaki uzyskamy za jego pomocą.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jak działa tusz z wibrującą szczoteczką?

Celem tuszu wyposażonego w wibrację jest stworzenie spektakularnego wyglądu rzęs. Technika wibracji umożliwia uzyskanie znacznie większej objętości rzęs niż w przypadku tradycyjnych tuszów. Wibracja zapewnia równomierne rozłożenie preparatu na całej linii długości rzęs. Plusem wibrujących szczoteczek jest to, że w sposób płynny umożliwiają one nałożenie tuszu, a ryzyko sklejenia rzęs jest bardzo niewielkie. Posklejane rzęsy to dosyć częsty problem posiadaczek tuszu. Nie tylko nadają twarzy nienaturalny wygląd i są nieestetyczne. Ponadto często w konsekwencji ruchu powiek taki tusz osypuje się, pozostawiając na dolnej powiece nieestetyczny ślad.

Technika nakładania tuszu o wibrującej szczoteczce jest taka sama jak ta, którą wykonujesz na co dzień za pomocą zwykłej masakry. Przyłóż szczoteczkę do nasady rzęs i włącz wibrację. Wykonaj szczoteczką ruch w kierunku zewnętrznych krańców rzęs. Jeżeli zależy ci na bardziej spektakularnym efekcie, czynność tę powtórz ponownie, gdy pierwsza warstwa tuszu wyschnie. Nie obawiaj się, że wibracja mogłaby spowodować przedostanie się tuszu do wnętrza oka bądź to, że szczoteczka się z nim zetknie. Jest ona skonstruowana w taki sposób, że przy tuszowaniu rzęs w tradycyjny sposób nie ma takiej możliwości.

2. Jakie są minusy stosowania tuszu wyposażonego w wibrację?

Niestety tusze te mają również minusy. Każda ze szczoteczek posiada we wnętrzu mechanizm wibrujący zasilany baterią. Niestety nie ma możliwości, aby baterię tę wymienić i w momencie, gdy wibracja przestanie działać, będziesz musiała zaopatrzyć się w nowy tusz. Ponadto, w porównaniu z klasycznymi tuszami do rzęs, te posiadające mechanizm wibrujący są droższe, gdyż skonstruowanie takiego mechanizmu jest znacznie bardziej kosztowne. Poza tym kształt oraz rozmiar tuszu są bardzo podobne do tych zwykłych.

Jednak istnieją specjalne techniki tuszowania rzęs, które podobnie jak szczoteczka tuszu wibrującego, umożliwią ci uzyskanie spektakularnego efektu. W takim razie nasuwa się pytanie, czy warto inwestować dodatkowe pieniądze w tego rodzaju innowację? Może lepiej nauczyć się specjalnych technik makijażu, które umożliwią ci osiągniecie efektu dokładnie rozdzielonych, pogrubionych i podkręconych rzęs.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.