Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Twarz trójkątna

Avatar placeholder
05.09.2013 13:31
Twarz trójkątna
Twarz trójkątna

Twarz trójkąt – podobnie jak twarz owalna, twarz okrągła i twarz kwadratowa – to jeden z podstawowych kształtów twarzy. Typ twarzy łatwo można sprawdzić, obrysowując obwód twarzy na tafli lustra. Warto określić swój kształt twarzy, gdyż dzięki temu lepiej możemy dobrać fryzury, makijaż i ubrania. Trójkątny kształt twarzy, tak jak każdy inny, ma swoje wady i zalety, dlatego warto poznać pewne sposoby na zniwelowanie mankamentów urody i podkreślenie atutów i korzystnych rysów dla osób z trójkątną twarzą.

spis treści

1. Makijaż dla twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna
Twarz trójkątna

Kobiety o trójkątnym kształcie twarzy muszą wybierać fryzury optycznie wydłużające czoło. Natomiast

zobacz galerię

Znakiem rozpoznawczym trójkątnej twarzy jest wysokie, szerokie i wypukłe czoło. Twarz trójkątna wygląda na długą i pociągłą. Jej najszerszym miejscem jest czoło. Linia włosów u osób mających ten typ twarzy przebiega sercowato, tworzone są zakola. Policzki zwężają się, a podbródek jest wąski i spiczasty.

Zobacz film: "Urodowe sztuczki, które są zagrożeniem dla zdrowia"

Twarz w kształcie trójkąta bardzo dobrze prezentuje się we fryzurze optycznie wydłużającej czoło, a poszerzającej dolną część twarzy.

Jeśli zaś chodzi o makijaż, to nakładanie kosmetyków ma na celu przede wszystkim złagodzenie rysów twarzy. Duże znaczenie ma sposób nakładania podkładu . Ciemniejszy kładziemy na wystające części twarzy: boki czoła i brodę. Z kolei jasny nakładamy na dolną część policzków, tuż pod kościami policzkowymi. Oczywiście przed tym należy równomiernie rozprowadzić podkład, aby twarz miała jednolity kolor. Róż rozprowadzamy płasko na kości policzkowe, w kierunku linii włosów. Za pomocą rozjaśniacza akcentujemy wgłębienie tuż pod kościami policzkowymi. Brwi należy rozczesać grzebykiem i zagęścić kredką. Nie należy jednak przesadzać z makijażem oczu .

2. Fryzury dla twarzy trójkątnej

  • Do twarzy trójkątnej najbardziej pasują włosy półdługie, wycieniowane, mogą być proste lub kręcone – ważne, aby miały przedziałek na boku.
  • Jeśli ktoś lubi krótkie włosy, idealnym uczesaniem będzie klasyczny bob, czyli pasma ścięte do linii brody na równej długości, wycieniowane z grzywką. Bob jest nadal modną fryzurą, ciągle urozmaicaną przez stylistów.
  • Twarz trójkątna lubi krótkie grzywki. Kobiety, które lepiej czują się w dłuższych, mogą układać je na bok, aby odsłaniały część czoła i nieco zakrywały policzki.
  • Niektóre kobiety o twarzy w kształcie trójkąta mają mocno zarysowane kości policzkowe. Można je ukryć za pomocą prostej fryzury: przedziałek na boku i włosy z jednej strony zaczesane za ucho.
  • Spiczastą brodę i dolną część twarzy optycznie poszerzą puszyste lub skręcone końce włosów.
  • Warto pamiętać, aby końcówki były zawsze mocno wycieniowane i wywinięte.
  • Fryzura powinna być dobrana tak, aby nie eksponowała oblicza. Układając włosy, należy zachować równowagę między wysokim czołem a spiczastą brodą.
  • Twarz trójkątna nie będzie wyglądała dobrze w krótkich fryzurach w stylu „jeżyka” lub „na zapałkę”. Poza tym należy unikać odkrytego czoła oraz wystrzyżonego karku. Nie poleca się także czesania w koński ogon oraz upinania włosów w wysokiego koka.

Trójkątny kształt twarzy może być bardzo kobiecy, jeśli złagodzimy rysy za pomocą odpowiedniego makijażu i fryzury. Z drugiej zaś strony, ten typ twarzy świetnie prezentuje się z nieco bardziej młodzieżową i drapieżną fryzurką z grzywką.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze