Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca
Twarz w kształcie serca

Twarz serce jest rozbudowana w górnej partii i zwężająca się w kierunku brody. Kobieta mająca twarz w kształcie serca ma szerokie czoło i mocno zarysowane kości policzkowe. Twarz jest rozbudowana w partiach czołowych i przy skroniach. Dzięki umiejętnemu dobraniu fryzury do kształtu twarzy można w łatwy sposób wyeksponować mocne strony twarzy w kształcie serca i zamaskować jej mankamenty. Jak przywrócić twarzy właściwe proporcje i zbliżyć się do idealnego, czyli owalnego kształtu twarzy?

spis treści

1. Fryzury dla twarzy w kształcie serca

Po rozpoznaniu kształtu twarzy czas na dobór fryzury . Twarz w kształcie serca ma zwykle szerokie czoło, które warto ukryć pod grzywką, by w ten sposób przyciągnąć uwagę do oczu i ust, zwłaszcza jeśli oczy są duże. Grzywka powinna być ukośna, nie należy decydować się na prostą.

À propos objętości grzywki – kobieta o twarzy w kształcie serca ma wybór. Grzywka może być zarówno gęsta, jak i delikatna. Najważniejsze, by obcinać ją na sucho. Cięcie na mokro wiąże się z ryzykiem, że po wyschnięciu włosy uniosą się i zamiast wymarzonej, seksownej grzywki nad czołem, ukaże się zbyt krótka grzywka godna dziecka z okresu przedwojennego. Jakie jeszcze fryzury, oprócz odpowiednio długiej grzywki, pasują do tego typu twarzy?

Zobacz film: "Właściwa pielęgnacja skóry"
  • Długie, falowane włosy z dłuższą grzywką zaczesaną na boki – to strzał w dziesiątkę. Włosy spływają na ramiona i nadają łagodności ostro zarysowanemu podbródkowi.
  • Długie włosy z kosmykami sięgającymi linii żuchwy – to doskonałe wyjście dla kobiet, które nie lubią mieć grzywki. Takie cięcie stanowi ramę dla twarzy i pomaga wyeksponować kości policzkowe.
  • Krótkie cięcie „na chłopaka” wygląda świetnie na twarzy w kształcie serca, pod warunkiem, że czoło nie jest zbyt szerokie. Fryzura podkreśla kobiecość tego kształtu twarzy i niemal u każdej kobiety z tym kształtem twarzy wygląda niesamowicie. Dobrym pomysłem jest dodanie kilku pasemek.
  • Krótki bob z grzywką to podstawa, jeśli chodzi o cięcia dla twarzy w kształcie serca. Ta fryzura przyciąga spojrzenia do policzków i brody, odwracając uwagę od czoła.
Twarz w kształcie serca
Twarz w kształcie serca

Kobiecie o twarzy w kształcie serca pasuje krótkie ścięcie. Dobrze wygląda również grzywka.

zobacz galerię

2. Jakich fryzur unikać?

W przypadku twarzy w kształcie serca niewskazane są cięcia i uczesania, które podkreślają mankamenty twarzy, w tym przypadku szerokie czoło i spiczasty podbródek. Celem kobiet o tym kształcie twarzy jest taki dobór fryzury, który będzie korzystnie ukazywał mocne strony twarzy, głównie pełne policzki i wysokie kości policzkowe. Kobiety o dużych oczach będą wyglądać zjawiskowo w ukośnych grzywkach, ale w żadnym wypadku nie powinny zdecydować się na następujące fryzury:

  • końskie ogony,
  • proste grzywki,
  • tapirowania,
  • gładkie fryzury,
  • krótkie fryzury niedobrane do konkretnej osoby.

Warto pamiętać, że od powyższych zasad mogą zdarzyć się wyjątki. Kształt twarzy to tylko jeden z elementów – jakkolwiek ważny – które należy wziąć pod uwagę, będąc u fryzjera. Twarz w kształcie serca lepiej wygląda otoczona romantycznymi falami włosów, ale nie każda kobieta ma odpowiednio gęste i mocne włosy, by móc je zapuścić i efektownie z nimi się prezentować. Z drugiej strony, mimo iż w zasadzie krótkie fryzury są raczej odradzane, w przypadku wielu pań z twarzą w kształcie serca wyglądają niesamowicie.

Właściwe dobranie fryzury do twarzy jest niezwykle istotne. Nie należy jednak popadać w przesadę i za wszelką cenę dostosowywać się do zaleceń. Jeśli masz twarz w kształcie serca, ale nie czujesz się dobrze w długich włosach – poszukaj innej fryzury. Metoda prób i błędów pomaga znaleźć odpowiednią fryzurę. Nie należy przy tym narzekać, że nie był nam dany idealny kształt twarzy. Właściwe cięcie pozwala bowiem stworzyć iluzję doskonałości.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.