Trwa ładowanie...

Umięśniony brzuch – efekt kaloryfera, najlepsze ćwiczenia, 6 Weidera

Każda kobieta marzy o pięknie zarysowanych mięśniach brzucha. W sieci można znaleźć wiele odpowiedzi na pytanie jak wyrzeźbić brzuch. Najważniejsze to pamiętać o różnych partiach mięśni brzucha. Planując jak wyrzeźbić brzuch, bardzo ważne są zarówno mięśnie proste, jak i skośne czy poprzeczne brzucha. Aby zobaczyć pierwsze rezultaty regularnych ćwiczeń na umięśniony brzuch, trzeba poczekać tylko 2 tygodnie.

spis treści

1. Umięśniony brzuch – efekt kaloryfera

Umięśniony brzuch często daje efekt "kaloryfera". Aby mięśnie na brzuchu zaczęły go przypominać, należy jednak pamiętać o pewnych zasadach. Umięśniony brzuch uzyskamy, ćwicząc przynajmniej 3 razy w tygodniu. Trening na umięśniony brzuch musi zostać połączony z innymi ćwiczeniami. Dzięki temu mięśnie brzucha będą szybciej widoczne. Koniecznie należy również połączyć ćwiczenia na umięśniony brzuch ze zdrową dobrze zbilansowaną dietą.

Zobacz film: "Oto sposób na wyrzeźbione mięśnie"

2. Umięśniony brzuch – najlepsze ćwiczenia

Wiele kobiet rozpoczyna swoją przygodę z treningami na umięśniony brzuch w domu. Aby umięśnić brzuch, nie trzeba chodzić na siłownie, ponieważ taki sam efekt można uzyskać, ćwicząc w domu, stopniowo zwiększając częstotliwość treningów. Ćwiczenia na umięśniony brzuch są wbrew pozorom bardzo proste, a liczy się tak naprawdę systematyczność. Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenia na umięśniony brzuch:

Umięśniony brzuch można osiągnąć na wiele sposobów
Umięśniony brzuch można osiągnąć na wiele sposobów (Shutterstock)
  • Klasyczne brzuszki – kładziemy się na dywanie lub macie. Stopy opieramy na podłodze, nogi uginamy w kolanach, a splecione dłonie zakładamy za głowę. Pamiętajmy, aby łokcie trzymać szeroko. Podnosimy tułów do góry, spinając jednocześnie mięśnie brzucha. Nie przyciągajmy jednak brody do klatki piersiowej i co ważne patrzymy do góry, dolny odcinek pleców przyklejamy do podłogi i nie poruszamy głową. Powtarzamy 10 razy.
  • Zostajemy w tej samej pozycji. Lewą stopę kładziemy na prawym kolanie. Następnie prawy łokieć przyciągamy do lewego kolana. Ruch staramy się wykonywać w pełnym zakresie, ale nie trzeba podnosić tułowia. Ruch powinien powodować spięcie mięśni brzucha. Powtarzamy po 10 razy na każdą stroną.
  • Zostajemy na podłodze. Nogi zgięte w kolanach, unosimy do wysokości bioder. Ręce zakładamy za głowę, łokcie szeroko i naprzemiennie przyciągamy lewy łokieć do prawego kolana i jednocześnie prostujemy drugą nogę. Staramy się utrzymać klatkę piersiową w górze. Powtarzamy 10 razy na każdą stronę.

3. Umięśniony brzuch – 6 Weidera

Według wielu osób aerodynamiczna szóstka Weidera należy do najskuteczniejszych treningów na umięśniony brzuch. Ten trening na umięśniony brzuch wykonywany regularnie pozwoli w ekspresowym tempie umięśnić brzuch. Co ważne te ćwiczenia na umięśniony brzuch można wykonywać w domu, ponieważ nie wymagają żadnego sprzętu.

W przypadku aerodynamicznej 6 Weidera tak jak i w przypadku innych ćwiczeń na umięśniony brzuch ważna jest systematyczność. Najważniejszy element tego treningu na umięśniony brzuch jest moment zatrzymania, gdy spinamy maksymalnie mięśnie brzucha na ok. 2-3 sekundy. Trening składa się z 6 ćwiczeń, wykonywanych jedno po drugim bez żadnej przerwy.

  1. Kładziemy się na podłodze na plecach, a ręce kładziemy wzdłuż tułowia. Podnosimy na zmianę nogi, aby kolano i staw biodrowy stworzyły kąt 90 stopni. Jednocześnie podnosimy barki i łopatki. W tej pozycji wytrzymujemy 3 sekundy z maksymalnie napiętymi mięśniami.
  2. Drugie ćwiczenie wykonujemy tak samo, jak pierwsze, podnosimy jednak obie nogi, zamiast jednej.
  3. Wykonujemy tak samo, jak pierwsze, ale zaplatamy ręce za głowę.
  4. Tak jak drugie, ale zakładamy ręce za głowę.
  5. Splecione ręce zakładamy za głowę, unosimy barki i łopatki, napinamy brzuch i wykonujemy nożyce.
  6. Kładziemy się płasko i jednocześnie podnosimy barki, łopatki i nogi i trzymamy 3 sekundy.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Każde z opisanych ćwiczeń na umięśniony brzuch Weidera powtarzamy sześć razy. Wykonujemy ćwiczenia jedno po drugim bez przerw. Jedna seria to wszystkie ćwiczenia wykonane po 6 razy.

Ten plan treningowy, który pomoże nam umięśnić brzuch, trwa 42 dni. Pamiętajmy, aby pierwszego dnia wykonać jedną serię, w drugim i trzecim dwie, a od czwartego dnia do końca wykonywać po trzy serie.

Umięśniony brzuch – efekt kaloryfera, najlepsze ćwiczenia, 6 Weidera
Umięśniony brzuch – efekt kaloryfera, najlepsze ćwiczenia, 6 Weidera (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.