Trwa ładowanie...

Usuwanie komórek tłuszczowych urządzeniem Liposonix

Liposonix to nowatorskie urządzenie, które na stałe usuwa komórki tłuszczowe z organizmu. Jest to pierwszy i jedyny na całym świecie sprzęt tego typu. Badania nad Liposonix trwały 10 lat, a skuteczność urządzenia została potwierdzona certyfikatem FDA – jego uzyskanie to ogromne wyróżnienie.

spis treści

1. Jak działa Liposonix?

Efekty urządzenia Liposonix
Efekty urządzenia Liposonix [2 zdjęcia]

Rezultaty zabiegu z zastosowaniem urządzenia Liposonix są wyraźnie widoczne.

zobacz galerię

Zobacz film: "Leki, których nie powinno się zażywać przed operacją plastyczną"

Za pomocą urządzenia Liposonix lekarz medycyny estetycznej jest w stanie zredukować tkankę tłuszczową w całkowicie nieinwazyjny, niechirurgiczny sposób. Urządzenie zmniejsza obwód talii, pasa, nóg i tułowia, bioder, brzucha, pośladków i ud. Liposonix działa poprzez zastosowanie technologii skoncentrowanych ultradźwięków, czyli tak zwanego HIFU, zbliżonej do metody stosowanej w diagnostyce. Ultradźwięki w urządzeniu Liposonix docierają do konkretnych komórek tłuszczowych w sposób precyzyjny, trwale je usuwając.

Liposonix to efekt 10-letnich badań oraz testów, dzięki którym możliwe było uzyskanie optymalnego efektu działania przy jednoczesnym zapewnieniu pacjentowi maksymalnej ochrony. W USA najnowsza wersja Liposonix jest oficjalnie w użyciu od stycznia 2012 roku, z kolei w Europie urządzenie pomyślnie przeszło testy już wcześniej. W Stanach Zjednoczonych świadectwa tego typu są jednak dużo trudniejsze do otrzymania. Dlatego też fakt uzyskania przez Liposonix certyfikatu FDA (Food and Drug Administration), czyli dokumentu amerykańskiej agencji rządowej, która słynie z niezwykle rygorystycznych standardów, to dowód prawdziwego uznania.

2. Skóra po zabiegu z Liposonix

Zabieg przy użyciu Liposonix jest bezpieczny, skuteczny i całkowicie nieinwazyjny. Usuwanie nadmiaru komórek tłuszczowych z brzucha i boków ciała trwa zwykle mniej więcej godzinę. Długość zabiegu zależy od stopnia wrażliwości pacjenta. Po zabiegu nie pozostają żadne niepożądane zmiany, dlatego pacjent może od razu wrócić do zwykłej aktywności. Nie ma ryzyka pozostawienia obwisłej skóry – zabieg urządzeniem Liposonix ma korzystny wpływ na wygląd skóry. Staje się ona gładka i elastyczna, co jest zasługą innowacyjnej technologii oraz zaawansowanej formuły. Nie wykazano ani jednego przypadku pojawienia się grudek lub nierówności po zabiegu.

Najlepsze rezultaty po zastosowaniu Liposonix obserwuje się zwykle po 8-12 tygodniach. W tym okresie komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu naturalnie i trwale. Aby pozostałe komórki tłuszczowe nie powiększały się, zalecany jest zdrowy tryb życia.

3. Kto może skorzystać z Liposonix?

Liposonix to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych i zdrowych, które mimo starań nie mogą pozbyć się co najmniej 2,5 cm zbędnej tkanki tłuszczowej na bokach ciała i brzuchu. Zabieg ten jest świetną alternatywą dla operacji chirurgicznej. Efekty Liposonix mogą różnić się u poszczególnych pacjentów, ale na podstawie badań klinicznych wykazano, że przeciętnie utrata tkanki tłuszczowej w pasie wynosi 2,5 cm, czyli odpowiednik jednego rozmiaru. U niemal połowy osób (44%), które zabiegi Liposonix uzupełniały o aktywność ruchową i dietę, tkanka tłuszczowa została zredukowana aż o dwa rozmiary.

Niektórzy pacjenci po zabiegu mogą czuć lekki dyskomfort – delikatny ból, ciepło, zimno, mrowienie lub kłucie. Następnie może wystąpić zasinienie, krótkotrwałe zaczerwienienie, obrzęk lub dyskomfort. W tym czasie wskazane może być łagodzenie bólu, by poprawić komfort pacjenta.

Dr Magdalena Rogóż
Usuwanie komórek tłuszczowych urządzeniem Liposonix
Usuwanie komórek tłuszczowych urządzeniem Liposonix
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.