Trwa ładowanie...

Wampirzy lifting – osocze bogatopłytkowe, przebieg zabiegu, wskazania, obszar zabiegu, efekty, przeciwwskazania

Wampirzy lifting to potoczna nazwa zabiegu medycyny estetycznej polegającemu na wstrzykiwaniu bogatopłytkowego osocza pod warstwy skóry. Na czym polega wampirzy lifting? Ile kosztuje zabieg?

Zobacz film: "Agata Młynarska o botoksie"

spis treści

1. Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym, który otrzymuje się z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe stosuje się w różnych zabiegach w ortopedii. Dzięki niemu można naprawić chrząstki stawowe, zregenerować ścięgna, wspomóc wzrost kości, a także zmniejszyć ból.

Materiał jakim jest osocze bogatopłytkowe nie powoduje alergii ponieważ pochodzi od pacjenta. Osocze bogatopłytkowe jest bogate w komórki i peptydy, które pobudzają inne komórki do procesów odnowy i podziału.

Ze względu na skuteczność wykorzystania osocza bogatopłytkowego w ortopedii znalazło ono zastosowanie także w medycynie estetycznej. Do jego pozyskania używa się Angel PRP System. Ta metoda pozwala na uzyskanie odpowiedniego stężenia osocza.

2. Co to jest wampirzy lifting?

Wamibirzy lifting to zabieg bez skalpela. Od pacjenta pobiera się niewielką ilość krwi (zazwyczaj 8-24 ml), a następnie odwirowuje osocze bogatopłytkowe. Do osocza dodaje się specjalny odczynnik (chlorek wapnia lub trombinę), który aktywuje płytki krwi do wzrostu.

Tak przygotowane osocze podaje się pacjentowi albo za pomocą mezoterapii igłowej albo wolumetrii (liniowo wzdłuż zmarszczek). Podczas zabiegu komórki macierzyste są stymulowane do namnażania, wytwarza się nowy kolagen za pomocą którego komórki skóry się regenerują, a skóra się odmładza oraz poprawia się jej nawilżenie.

3. Wampirzy lifting dla alergików

Wampirzy lifting jest zabiegiem przeznaczonym dla pacjentów, których skóra wymaga regeneracji. Jest to zabieg idealny dla alergików ponieważ materiał, który jest wstrzykiwany pochodzi od pacjenta, jest całkowicie biokompatybilny, więc nie ma w sobie alergenów i jest bezpieczny.

Jest to zabieg bez użycia skalpela więc nie muszą się go obawiać osoby, które mają obiekcje przed operacjami plastycznymi w celu zlikwidowania zmarszczek.

4. Zabieg wampirzego liftingu

Wampirzy lifting to zabieg, który wykonuje się na takie partie ciała jak: czoło, policzki, oczy („kurze łapki”), fałd nosowo-wargowy, szyja, dekolt oraz dłonie. Wampirzy lifting pomoże także w zmniejszeniu blizn i rozstępów. Można stosować go także do hamowania procesu łysienia oraz do zagęszczania włosów. Wampirzy lifting może być stosowany także jako profilaktyka przeciw starzeniu.

5. Efekty wampirzego liftingu

Efekty wampirzego liftingu to elastyczna, jędrna i lepiej ukrwiona skóra. Dzięki wampirzemu liftingowi zmarszczki zostają spłycone. Procesy regeneracji skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej są szybsze.

Zabiegu niestety nie wykonuje się raz na zawsze. Efekty utrzymują się przez ok. 6 miesięcy. Cena wampirzego liftingu uzależniona jest od strefy na którą będzie wykonywany. Przykładowo 1 zabieg na twarz to koszt ok. 600 zł.

6. Kto nie może skorzystać z wampirzego liftingu

Z zabiegu jakim jest wampierzy lifting nie powinny korzystać kobiety będące w ciąży bądź karmiące piersią, osoby, które cierpią na różne choroby krwi, choroby nowotworowe, a także przyjmujace antykoagulanty.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.