Trwa ładowanie...

Wiek a asymetria twarzy

Wraz z upływem lat zmienia się nasz wygląd. Często z wiekiem zwiększa się asymetria twarzy. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej można w krótkim czasie osiągnąć satysfakcjonujące efekty i znacznie poprawić swoje samopoczucie. Dziś przedstawiamy metody umożliwiające modelowanie twarzy oraz wyrównywanie asymetrii.

1. Jakie są przyczyny asymetrii?

Twarze większości osób są choć trochę asymetryczne. Często związane jest to z czynnikami genetycznymi. Oprócz tego, na nasz wygląd mogły wpłynąć przebyte urazy, np. w postaci złamania nosa. Asymetria niekiedy wzrasta wraz z wiekiem – pojawiające się zmarszczki nie zawsze rozmieszczone są w sposób symetryczny. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Profesjonalne zabiegi pozwalają zmienić wygląd twarzy i zredukować niechcianą asymetrię.

2. Voluma – przywrócenie utraconego konturu

Jednym z zabiegów wykorzystywanych do modelowania twarzy jest Voluma – metoda bezinwazyjnego liftingu. Polega na wstrzykiwaniu preparatu wolumetrycznego z kwasem hialuronowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy m.in. poprawić owal twarzy, który opada wraz z upływem lat i zdradza nasz wiek. Oprócz tego, Voluma pozwala na przywrócenie objętości twarzy, modelowanie okolic kości policzkowych oraz wygładzenie bruzd nosowo - wargowych. Co ważne, pierwsze rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

3. Radiesse – powrót naturalnych konturów twarzy

Do modelowania twarzy i redukcji asymetrii można wykorzystać również preparat Radiesse. To specjalny wypełniacz składający się m.in. z hydroksyapatytu wapnia. Aplikuje się go przy użyciu specjalnych igieł, a następnie masuje obszar poddawany zabiegowi. Za pomocą tej metody możemy m.in. poradzić sobie z problemem zapadniętych policzków, który sprawia, że nasza twarz wygląda asymetrycznie. Poza tym zabieg stosuje się w celu niwelowania bruzd znajdujących się w okolicy ust oraz na podbródku.

4. Kwas hialuronowy – korekta asymetrii ust

Z różnych przyczyn nasze usta mogą być asymetryczne. Aby poprawić ich kształt, wystarczy udać się na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Preparat wstrzykiwany jest pomocą specjalnych igieł. To, jak długo utrzymują się efekty, zależy m.in. od prowadzonego przez nas trybu życia.

5. Botoks – korekta zmarszczek i niwelowanie asymetrii

Twarz może wyglądać niesymetrycznie m.in. ze względu na to, w jaki sposób rozmieszczone są na niej zmarszczki. Jedną z metod radzenia sobie z tymi oznakami starzenia jest wstrzykiwanie toksyny botulinowej. Botoks sprawia, że mięśnie się rozluźniają, a co za tym idzie – bruzdy ulegają wygładzeniu. Za pomocą tej metody możemy np. usunąć tzw. „lwią zmarszczkę”. Dodatkowo, wykorzystuje się ją do niwelowania asymetrii brwi.

6. Miękki lifting – wypełnianie ubytków i modelowanie

Modelowanie twarzy i redukcję asymetrii można zrealizować także za pomocą zabiegu miękkiego liftingu. Polega on na podawaniu kwasu hialuronowego dobranego m.in. do stanu skóry danego pacjenta. Taką metodę stosuje się w celu uzupełniania ubytków w okolicach policzków oraz wypełniania zmarszczek. Oprócz tego, miękki lifting pozwala na poprawę owalu twarzy i podniesienie kącików ust.

Lek. Izabela Lenartowicz
Wiek a asymetria twarzy
Wiek a asymetria twarzy
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.