Trwa ładowanie...

Wszczepianie implantów dentystycznych - implantacja, osteointegracja, leczenie protetyczne

Implanty zębowe to sprawdzony sposób na uzupełnienie brakujących zębów i zahamowanie procesu zaniku kości. Implantacja korzystnie wpływa na wygląd i pewność siebie pacjentów, ponadto zapewnia im prawidłową funkcję żucia. Zabieg wszczepiania implantów dentystycznych należy przeprowadzić odpowiednio wcześnie, by luka między zębami nie spowodowała ich przemieszczania.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Wszczepianie implantów dentystycznych - implantacja

Mianem implantów dentystycznych określa się śruby tytanowe o długości 8-16 milimetrów, które po umieszczeniu w kościach szczęk stanowią „sztuczny korzeń” dla nowej korony zęba. Zastosowanie tytanu sprawia, że implanty zębowe są bardzo dobrze tolerowane przez organizm i nie wywołują reakcji alergicznej.

W trakcie implantacji pacjent jest znieczulony miejscowo, ponieważ zabieg ten jest zarówno precyzyjny, jak i bolesny. Umieszczanie implantów w kości trwa 30-120 minut – w tym czasie można pokryć je dziąsłem i zaszyć, lub wkręcić specjalną śrubę gojącą, kształtującą dziąsło w taki sposób, by przygotować pacjenta do dalszej pracy protetycznej.

Mimo iż implantacja pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów leczenia, nie każdy może skorzystać z implantów zębowych.

Do przeciwwskazań do wszczepienia implantów należą: młody wiek (kości nie są jeszcze w pełni ukształtowane), osteoporoza, schorzenia krwi, choroby nowotworowe i nieuregulowana cukrzyca.

2. Wszczepianie implantów dentystycznych - osteointegracja

Osteointegracja to pojęcie, które odnosi się do wytwarzania trwałego zespolenia w miejscu, w którym kość ma styczność z powierzchnią wszczepu tytanowego. Proces ten trwa zwykle 3-6 miesięcy – po jego zakończeniu można kontynuować leczenie.

3. Wszczepianie implantów dentystycznych - leczenie protetyczne

W zależności od potrzeb pacjenta, implant umieszczony w kości może stanowić podbudowę dla mostu, korony lub innego uzupełnienia protetycznego.

Zastosowanie wszczepów przyczynia się do efektywnego odtworzenia funkcji żucia i uzyskania bardzo dobrego efektu wizualnego. Warto przy tym podkreślić, że wynik leczenia jest trwały, a implanty nie ustępują naturalnemu uzębieniu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.