Trwa ładowanie...

Wybielanie zębów lampą - działanie, zalety, przebarwienia

Jak wybielić zęby? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, których marzeniem są zdrowe i białe zęby. Piękny uśmiech zapewnia bowiem poczucie komfortu i dodaje pewności siebie. Jedną z metod wybielania zębów jest zastosowanie lampy Beyond. Wybielanie zębów lampą Beyond to prosty zabieg stomatologiczny, który trwa zazwyczaj do 30 minut. Metoda Beyond opiera się na wykorzystaniu specjalnych żeli, które nakłada się trzykrotnie na zęby, a następnie na podświetleniu ich zimnym światłem lampy Beyond.

spis treści

1. Wybielanie zębów lampą - działanie

Wybielanie zębów lampą Beyond to jedna z najnowocześniejszych metod, jakie oferuje nam stomatologia estetyczna. Szybko wybiela zęby, usuwa przebarwienia, które znajdują się w głębi struktury zęba. W ciągu zabiegu nakłada się trzykrotnie żel wybielający z utleniaczem.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Składniki żelu zostają uaktywnione za pomocą specjalnej lampy. Lampa Beyond emituje tak zwane „zimne światło”, które jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Po wybieleniu zęby stają się jaśniejsze nawet o 14 tonów. Otrzymane efekty wybielania utrzymują się przez 2-3 lata. W Polsce wybielanie zębów lampą Beyond oferuje około 1000 gabinetów stomatologicznych. Przed przystąpieniem do zabiegu dentyści określają pH żelu wybielającego, które dobierane jest do pH w jamie ustnej pacjenta. Niewłaściwie dobrane pH może zniszczyć szkliwo zębów. Wybielania tą metodą nie można wykonywać u osób poniżej 16 roku życia, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią, zabieg nie jest polecany osobom ze znacznymi ubytkami.

Wybielanie zębów lampą Beyond nie jest bolesne, po jego zakończeniu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów, która zazwyczaj utrzymuje się do 24 godzin – jest to normalna reakcja na wybielanie. Do 48 godzin po zabiegu należy stosować białą dietę, która ma na celu zapobieganie pobrudzeniu zębów. Czasem dieta musi być stosowana przez tydzień. Wybielanie zębów lampą Beyond uzupełnia się stosowaniem specjalnych past, które usuwają bieżące przebarwienia.

2. Wybielanie zębów lampą - zalety

Wybielanie zębów lampą ma bardzo wiele zalet, należą do nich:

  • długo utrzymujące się efekty;

  • szybkie rezultaty zabiegu;

  • bezpieczeństwo zabiegu;

  • zminimalizowanie wrażliwości zębów i dziąseł podczas zabiegu.

Jeżeli ktoś się zastanaiwa nad wybieleniem zębów lampą, to warto, gdyż zabieg charakteryzują liczne zalety.

3. Wybielanie zębów lampą - przebarwienia

Każdy z nas chce mieć białe zęby, by móc jak najczęściej się uśmiechać. W tym celu wykorzystujemy różne metody osiągania olśniewającego uśmiechu. Większość pacjentów stosuje w tym celu domowe sposoby, do których należy używanie specjalnych preparatów do wybielania zębów bądź produktów spożywczych. Niestety, preparaty do wybielania zębów zawierają substancje wybielające o bardzo niskim stężeniu, dlatego trudno o pożądane efekty. Z kolei nadużywanie tych preparatów niszczy szkliwo zębów i może stać się przyczyną powstawania ubytków.

Musisz to wiedzieć

Niestety, środki te mogą jedynie podrażnić dziąsła, w skrajnych przypadkach przyczyniają się do usunięcia zęba. Natomiast źle zastosowane paski wybielające powodują nadwrażliwość dziąseł. Krótkotrwałe efekty wybielania dają specjalne pasty do zębów, jednak usuwają jedynie świeży osad i nie rozjaśniają barwy szkliwa.

Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów jest właśnie metoda z zastosowaniem lampy Beyond w gabinecie stomatologicznym. Dentysta przed rozpoczęciem zabiegu ocenia stan uzębienia i wyjaśnia, jakie rezultaty może przynieść ten sposób wybielania.

Lek. dent. Konrad Rutkowski
Wybielanie zębów lampą  - działanie, zalety, przebarwienia
Wybielanie zębów lampą - działanie, zalety, przebarwienia
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.