Trwa ładowanie...

Wybieramy najlepszą suszarkę

Suszarka to absolutny must have każdej kobiety. Jest ona niezbędna zarówno w domu, jak i w podróży. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać bardzo dobry sprzęt, który nie odmówi nam posłuszeństwa po kilku użyciach. Aby jednak dokonać właściwego wyboru, należy zapoznać się z różnymi modelami suszarek dostępnymi na rynku i porównać ich dane techniczne. Dzięki temu będziemy mogli podjąć rozsądną decyzję.

spis treści

1. Temperatura strumienia powietrza

Dobór odpowiedniej suszarki do włosów
Dobór odpowiedniej suszarki do włosów

Włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, więc koniecznie powinniśmy wybrać suszarkę, która nie zniszczy

zobacz galerię

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Dla zdrowia naszych włosów, bardzo istotna jest temperatura strumienia powietrza wydostającego się z suszarki. Nie może być ona zbyt wysoka, aby nie przegrzać, a nawet przepalić włosów. W celu uzyskania najlepszego efektu – wygładzenia włosów i zwiększenia ich połysku – powinniśmy najpierw suszyć włosy ciepłym strumieniem, zaś na końcu zimnym. Dlatego warto zaopatrzyć się w suszarkę, która będzie miała przycisk, który schłodzi strumień powietrza. Obecnie coraz więcej suszarek jest wyposażonych w tę funkcję, nawet te tańsze modele.

2. Jonizowanie w suszarkach

Wiele suszarek dostępnych na rynku emituje jonizowanie dodatnie, które niekorzystnie wpływa na stan naszych włosów. Sprawia, że łuski włosów się otwierają, przez co nasza fryzura bardziej elektryzuje się i puszy. Poszukując odpowiedniego sprzętu, powinniśmy więc zwrócić uwagę na te, które są wyposażone w jonizator. Suszarka taka emituje jony ujemne, które zobojętniają jony dodatnie, dzięki czemu włosy są gładsze i piękniejsze.

3. Moc suszarki

Idealna suszarka do włosów powinna dysponować mocą minimum 1600 W. Dzięki temu włosy szybciej się wysuszą. Z pewnością w perspektywie dłuższego użytkowania okaże się to korzystne dla zdrowia naszych włosów, ponieważ nie poddamy ich na zbyt długi czas działaniu wysokiej temperatury. To jednak nie wszystko, włosy po krótszym suszeniu są bardziej błyszczące i gładkie.

Suszarki o dużej mocy powinny przede wszystkim wybierać panie, które bardzo często suszą włosy. W ten sposób będą mogły zaoszczędzić czas, a jednocześnie nie narażą swoich włosów na zniszczenie.

4. Waga i poręczność suszarek

Poszukując odpowiedniego sprzętu, przede wszystkim zwracamy uwagę na parametry techniczne suszarki. Sprawdzamy moc, regulację temperatury, dodatkowe funkcje. Jednak przy częstym korzystaniu z tego sprzętu, bardzo istotna jest również jego waga i poręczność. Jeśli jesteśmy posiadaczkami długich, gęstych włosów, ten aspekt nabiera szczególnego znaczenia. Bardzo ważne, abyśmy mogli utrzymać suszarkę w ręku przez około 5 minut. Powinna mieć także poręczny uchwyt, aby nie wyślizgiwała się z rąk.

5. Suszarka to nie wszystko

Wybierając suszarkę, powinniśmy zwrócić uwagę, jakie akcesoria możemy wraz z nią otrzymać. Najczęściej będzie to koncentrator bądź dyfuzor. Pierwszy z nich służy do zogniskowania strumienia powietrza na wybranej partii włosów. Jest to szczególnie przydatne przy modelowaniu włosów za pomocą okrągłej szczotki. Dyfuzor zaś to okrągła, płaska końcówka z wypustkami. Pozwala ona zwiększyć objętość włosów, a nawet delikatnie je pokręcić. Czasem w zestawie mogą znaleźć się różnego rodzaju nakładki modelujące. Pomagają one uzyskać naturalny skręt włosów.

Jak się okazuje, zakup suszarki wymaga również dłuższego zastanowienia. Dobrym pomysłem jest więc dokładne sprawdzenie ofert sprzedawców, wybranie się do sklepu, aby dokładnie sprawdzić parametry, przyjrzeć się różnym modelom. Być może dzięki temu nie będziemy po kilku miesiącach żałowali swojego zakupu.

Wybieramy najlepszą suszarkę
Wybieramy najlepszą suszarkę
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.