Trwa ładowanie...

Johnson & Johnson wycofuje niektóre produkty Neutrogeny i Aveeno. Wykryto substancję rakotwórczą

Firma Johnson & Johnson poinformowała o dobrowolnym wycofaniu pięciu linii sprayów do opalania marek Neutrogena i Aveeno. Powodem było odkrycie w produktach niskich poziomów benzenu, który jest substancją rakotwórczą.

Zobacz film: "Trzy skuteczne sposoby jak przetrwać upały"

spis treści

1. Benzen w produktach do opalania

W oświadczeniu możemy przeczytać, że Johnson & Johnson wycofuje część swoich produktów w USA ze względu na wystąpienie w nich benzenu, który może potencjalnie przyczyniać się do nowotworów w zależności od stopnia i czasu ekspozycji na tę substancję. Firma informuje, że jest ona wszechobecna w naszym codziennym życiu i wchłania się do organizmu poprzez wdychanie, skórę oraz doustnie.

Jednocześnie według przeprowadzonych testów, J&J nie spodziewa się, by poziom benzenu w ich produktach miał wywołać niepożądane konsekwencje dla zdrowia przy codziennym korzystaniu i wycofuje je w ramach środka ostrożności.

Firma poinformowała, że benzen nie jest składnikiem wycofanych produktów i zostały podjęte kroki w celu zbadania, w jaki sposób znalazła się ona w sprayach do opalania.

"Pracujemy nad usunięciem tych produktów ze sklepów i zwrócimy klientom wydane pieniądze" – oświadczyła firma. Osoby, które kupiły wycofane produkty, powinny je wyrzucić.

2. Wycofane produkty Neutrogeny i Aveeno

Poniżej przedstawiamy listę wycofanych z rynku produktów. Należy dodać, że tylko te w sprayu zostały zidentyfikowane jako potencjalne zagrożenie.

Środki, w których wykryto benzen:

• NEUTROGENA® Beach Defense® aerozol do opalania

• NEUTROGENA® Cool Dry Sport aerozol do opalania

• NEUTROGENA® Invisible Daily™ ochronny aerozol do opalania

• NEUTROGENA® Ultra Sheer® aerozol do opalania

• AVEENO® Protect + Refresh aerozol do opalania

Firma Johnson & Johnson w swoim oświadczeniu podkreśla także, że ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i powinniśmy ją kontynuuować, włącznie z użyciem innych produktów do opalania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.