Trwa ładowanie...

Wypełniacze zmarszczek - zabiegi i efekty

Zmarszczki to nieunikniona konsekwencja procesu starzenia się skóry. Nie sposób w zupełności zapobiec wystąpieniu bruzd na skórze, ale odpowiednia pielęgnacja i zabiegi kosmetyczne pomagają zmniejszyć zmarszczki. W tym celu stosowane są tak zwane wypełniacze zmarszczek. Są to substancje, które wyrównują powierzchnię twarzy i nadają młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd. Co warto wiedzieć o wypełniaczach zmarszczek, i jakie zabiegi dermatologii estetycznej z ich użyciem są warte polecenia?

spis treści

1. Zabiegi wypełniania zmarszczek

Atrakcyjny mężczyzna zostały stworzone, aby wygładzać zmarszczki, szczególnie te spowodowane procesem starzenia się skóry i promieniowaniem słonecznym. Wypełniacze zmarszczek to nic innego, jak substancje wstrzykiwane pod powierzchnię skóry, a dokładnie pod samą zmarszczkę, które wzmacniają i podtrzymują skórę. Stanowią one swego rodzaju fundamenty dla skóry i kolagenu w miejscach, gdzie się zapada.

Zobacz film: "3-minutowy masaż odmładzający"

Wypełnianie zmarszczekprzeprowadzane jest przy użyciu różnych preparatów. Wśród wypełniaczy zmarszczek można wymienić:

  • L-polilaktyd – substancja biokompatybilna, ulegająca w ciele biodegradacji. Stosowana w zabiegach likwidacji zmarszczek zagęszcza skórę, przywracając jej młody wygląd. Efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat;
  • kwas hialuronowy – jest to naturalny składnik skóry i innych tkanek. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje rezultaty utrzymujące się 6-12 miesięcy;
  • żel z kryształkami wapnia – zawieszone w żelu mikroskopijne kryształki wapnia stosowane są w wypełnianiu ust i głębokich zmarszczek. Ten najnowocześniejszy zabieg daje najdłuższe efekty – już po jednej sesji efekty utrzymują się przez rok lub dłużej. Dodatkową zaletą tej techniki jest wysokie bezpieczeństwo jej stosowania. W przeciwieństwie do kolagenu, reakcje alergiczne są w tym przypadku rzadkością.

2. Efekty wypełniania zmarszczek

Wypełniacze zmarszczek umożliwiają wygładzanie zmarszczek mimicznych, zarówno głębokich, jak i płytkich, zmarszczek na czole, wokół oczu, ust, a nawet niektórych blizn. Zabieg wstrzyknięcia wypełniaczy zmarszczek trwa zazwyczaj około 30 minut i już następnego dnia można wrócić do normalnej aktywności. Przed samym zabiegiem twarz smarowana jest znieczulającym kremem, a wypełniacz wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły. Efekty są niemal natychmiastowe. Po zabiegu nie odczuwa się żadnego bólu. Naturalne jest jednak zaczerwienienie, opuchlizna i wrażliwość twarzy, jednak dolegliwości te ustępują w ciągu kilku dni. Poważniejsze powikłania są niezwykle rzadkie. Zabiegi wypełniania zmarszczek nie należą do inwazyjnych procedur odmładzających. Są również stosunkowo bezpieczne.

Wypełniacze zmarszczek pozwalają na wiele miesięcy zapomnieć o problemie starzejącej się skóry. Przed zabiegiem warto jednak skonsultować się ze specjalistą w kwestii ewentualnych przeciwwskazań. Pamiętaj, że zabiegi kosmetyczne na odmładzanie przynoszą zwykle dobre efekty, ale nie utrzymują się one na całe życie. Wypełnianie zmarszczek trzeba będzie regularnie powtarzać, by skóra była gładka i napięta.

Następny artykuł: Botoks
Wypełniacze zmarszczek - zabiegi i efekty
Wypełniacze zmarszczek - zabiegi i efekty
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.