Trwa ładowanie...

Za małe piersi? To można zmienić

Są atrybutem kobiecości, przyciągają uwagę płci męskiej, stanowią obiekt pożądania i uwielbienia. Mimo to bardzo często piersi to powód wielu kobiecych kompleksów. Coraz więcej kobiet decyduje się więc na operację plastyczną. Dr n. med. Ryszard Mądry z prywatnego szpitala Żagiel Med w Lublinie opowiada o tym, kto może poddać się takiemu zabiegowi.

WP abcZdrowie: Jak wygląda zabieg powiększenia piersi?

Dr n. med. Ryszard Mądry: Zazwyczaj pod tkankę tłuszczową lub mięsień piersiowy wszczepia się implant wypełniony silikonem. Chirurg potrzebuje około 90 minut na przeprowadzenie operacji w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka pozostaje w klinice około dwie doby.

Zobacz film: "Kofta: "Gdybym badała się co roku, to miałabym obie piersi. A wszystkie lubimy być symetryczne""

Dr Mądry / Żagiel Med
Dr Mądry / Żagiel Med

A jakie są zalecenia po operacji? Kiedy pacjentka wróci do pełni sił?

Po operacji, przez 6 kolejnych tygodni, musi nosić specjalny stanik podtrzymujący i formujący biust, nie dźwigać i nie spać na brzuchu. Szwy zdejmujemy po 14 dniach, chyba że zastosowane zostaną szwy wchłanialne. Do całkowitej formy pacjentka powraca zwykle po 2-3 miesiącach.

Sprawdź także:

Z pewnością wiele pań zadaje sobie pytanie o ból pooperacyjny…

Nie jest wielką tajemnicą, że po każdej operacji pacjent może odczuwać większy bądź mniejszy dyskomfort. Tak samo jest w przypadku zabiegu powiększania piersi. Po operacji pacjentka może odczuwać ból, dlatego przez dwie kolejne doby wymagane jest podawanie leków przeciwbólowych.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Korekcja piersi może zostać wykonana u każdej niemal kobiety, u której nie występują wyraźne przeciwwskazania zdrowotne. Zabieg nie jest zalecany (ale nie przeciwwskazany) w przypadku, gdy pacjentka planuje w przyszłości zajście w ciążę lub istnieją przeciwwskazania onkologiczne. Przed operacją lekarz zleca wykonanie serii badań. Od ich wyników zależy, czy pacjentka kwalifikuje się do operacji.

Co musimy wiedzieć decydując się na operację powiększania piersi?

Po pierwsze pacjentka musi liczyć się z tym, że rezultat zabiegu może różnić się od jej oczekiwań. Nigdy nie uzyskamy efektu jak ze zdjęcia. Nigdy piersi nie będą wyglądać tak jak np. biust popularnej gwiazdy filmowej. To niemożliwe przede wszystkim ze względu na różnice anatomiczne w budowie ciała.

Sprawdź:

Jak wybrać chirurga, który sprawnie i bezpiecznie przeprowadzi zabieg?

Należy sprawdzić, czy lekarz należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz czy posiada specjalizację z chirurgii plastycznej. Warto również dowiedzieć się, jakie opinie na jego temat mają inne pacjentki.

Zawsze warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Bo przecież chodzi nie tylko i wyłącznie o wygląd, ale przede wszystkim o zdrowie.

piersi po operacji
piersi po operacji (żagiel med)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.