Trwa ładowanie...

Zabieg miał wygładzić jej zmarszczki. Na twarzy pojawiły się krwawiące rany

53-letnia kobieta z Melbourne chciała tylko poprawić wygląd swojej twarzy. Poddała się laserowemu zabiegowi odmładzającemu, który (jak się później okazało) przeprowadzała osoba bez uprawnień. Deborah miała cieszyć się odświeżoną skórą bez widocznych zmarszczek. Stało się jednak inaczej. Obecnie twarz kobiety pokrywają trwałe blizny pod oczami i na policzkach.

Zobacz film: "Zamykanie naczyń za pomocą lasera"

1. Chciała młodo wyglądać

"Wydawało mi się, że wybrana przeze mnie klinika jest profesjonalna. Kobieta wykonująca zabieg laserowy miała potrzebny sprzęt i biały fartuch. Myślałam, że jest lekarzem. Nazwała mnie jej pacjentką" - mówiła Deborah June.

Kobieta została dotkliwie poparzona laserem
Kobieta została dotkliwie poparzona laserem (dailymail.co.uk)

Jak wspomina, boleśnie odczuwała każdy ruch lasera. "Pamiętam też zapach przypominający pieczone mięso" - dodała.

Zobacz też:

Najlepszy wybór. Ser żółty, który kupisz w każdym supermarkecie

Po przyjściu do domu, kobieta zaczęła zmagać się z pieczeniem skóry twarzy. "Bolało bardziej niż oparzenia słoneczne" - mówiła Deborah.

Przez pierwszą dobę kobieta co dwie godziny stosowała zalecany przez profesjonalistkę peeling twarzy. W ten sposób miała przyspieszyć efekt zabiegu laserowego.

Deborah chciała poprawić swój wygląd
Deborah chciała poprawić swój wygląd (dailymail.co.uk)

2. Krwawiące rany zamiast pięknej cery

Specjalistka posługująca się laserem poinformowała swoją klientkę, że będzie mogła wrócić do pracy już po upływie kilku dni od zabiegu. W rzeczywistości Deborah zmagała się z obrzękiem i bólem przez wiele miesięcy.

Deborah zmaga się teraz z poważnymi ranami, które przykrywa tylko mocny makijaż
Deborah zmaga się teraz z poważnymi ranami, które przykrywa tylko mocny makijaż (dailymail.co.uk)

"Czasami bolało tak bardzo, że musiałam siadać na podłodze, by uniknąć omdlenia. Czułam się tak, jak gdyby mnie przypalano. To było nie do zniesienia" - wspomina kobieta.

Sprawdź również:

Pij miksturę przed każdym posiłkiem. Podkręcisz metabolizm

Cała twarz Deborah pokryła się krwawiącymi pęcherzykami. I chociaż już przed zabiegiem kobieta obiecała sobie, że nie będzie używała makijażu, musiała zmienić swoje plany. Malowała się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko po to, by zakryć szpecące blizny.

Teraz musi się mocno malować, by zatuszować blizny po oparzeniach
Teraz musi się mocno malować, by zatuszować blizny po oparzeniach (dailymail.co.uk)

Deborah nie jest jedyną kobietą, której twarz pokryły krwawiące plamy po odmładzającym zabiegu laserowym. Wcześniej ucierpiała 46-letnia Niki Richardson. Zdaniem pokrzywdzonych, nie są jedynymi oszpeconymi pacjentkami.

Zabiegi odmładzające - galeria
Zabiegi odmładzające - galeria [5 zdjęć]

Medycyna estetyczna nie polega na ratowaniu życia pacjentów ani leczeniu chorób, lecz poprawianiu komfortu...

zobacz galerię

Klinika, w której Deborah June chciała poprawić swój wygląd, zmieniła swoją nazwę. Nadal kontynuują swoją działalność.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.