Trwa ładowanie...

Zabieg mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest to zabieg mający na celu złuszczenie naskórka, aby skóra wyglądała młodziej i zdrowiej. Polega on na początkowym zmiękczeniu skóry, a następnie na złuszczeniu warstwy rogowej naskórka. Dzięki uderzaniu o skórę drobnych kryształków z bardzo dużą prędkością usuwane są martwe komórki naskórka. Ponieważ usunięte zostają martwe komórki naskórka, skóra staje się wyjątkowo miękka i gładka, ale jednocześnie bardzo wrażliwa, a w niektórych miejscach podrażniona. Reakcja skóry na zabieg mikrodermabrazji będzie zależała od głębokości złuszczenia oraz rodzaju skóry.

Zobacz film: "Myła twarz kawą. Zobacz, jakie są efekty"

spis treści

1. Wygląd skóry po zabiegu mikrodermabrazji

Skóra po zabiegu mikrodermabrazji jest zawsze niezwykle delikatna i zwłaszcza przez pierwsze dni wymaga specjalnego traktowania. Najlepiej po takim zabiegu zastosować preparat, który będzie miał działanie wielokierunkowe, będzie łagodził podrażnioną skórę, zmniejszał stan zapalny, zapobiegał nadkażeniu bakteryjnemu oraz zapewniał właściwe nawilżenie oraz natłuszczenie wrażliwej skóry.

2. Preparaty do stosowania po zabiegu mikrodermabrazji

Preparatem zalecanym osobom po zabiegu mikrodermabrazji jest krem zawierający alantoinę, sukralfat, sole miedzi i cynku. Alantoina jest substancją o działaniu leczniczym oraz pielęgnacyjnym, działa ona przeciwzapalnie, łagodzi podrażnioną skórę oraz chroni ją przed zakażeniem bakteryjnym czy grzybiczym. Alantoina przyspiesza dodatkowo proliferację zdrowego naskórka, prowadząc tym samym do szybszej jego regeneracji po zabiegu mikrodermabrazji. Poza tym alantoina odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry, dzięki czemu zapewnia jej właściwe nawilżenie oraz natłuszczenie. Sukralfat działa kojąco oraz łagodząco, minimalizując dolegliwości bólowe, pieczenie związane z podrażnieniem skóry po zabiegu. Związki miedzi i cynku działają przeciwbakteryjnie, zapobiegając zakażeniu podrażnionej skóry, a dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym działają również łagodząco.

Jak widać, najlepiej zastosować po zabiegu mikrodermabrazji preparat o złożonym składzie, który jednocześnie zapewni skórze odpowiednią pielęgnację oraz przyspieszy uzyskanie oczekiwanych efektów zabiegu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.