Trwa ładowanie...

Zabiegi dla cery naczynkowej

Mycie twarzy mają za zadanie zniwelować rozszerzone naczynia krwionośne, czyli tak zwane pajączki. Widoczna sieć rozszerzonych naczynek ma swoją oficjalną nazwę – są to teleangiektazje. Każde z naczyń – tętniczka, żyłka czy naczynie włosowate – może ulec rozszerzeniu i uwidocznić się w postaci drobnych zmian naczyniowych o barwie czerwonej po jasnoniebieską. Cera naczyniowa, ze skłonnościami do pajączków, wymaga specjalnej pielęgnacji. Wskazane są również zabiegi kosmetyczne.

Zobacz film: "Pierwszy krok do nieskazitelnej cery"

spis treści

1. Profesjonalne zabiegi kosmetyczne dla cery naczynkowej

Jono- i sonoforeza to zabiegi mające na celu wprowadzenie w głąb skóry substancji aktywnych, w tym przypadku uszczelniających naczynia krwionośne, takich jak witamina K czy PP. Jonoforeza polega na zastosowaniu prądu elektrycznego, zaś sonoforeza opiera się na emisji ultradźwięków. Jeden zabieg kosztuje od 100 do 140 złotych. Bardziej skuteczna, choć o wiele droższa, jest metoda laserowa. Dzięki niej można zamknąć najdrobniejsze naczynia krwionośne. Ceny wahają się od 150 do 500 złotych za jeden zabieg. Jeśli na twojej skórze pojawiły się pierwsze pajączki będące oznaką rozszerzonych naczynek, zamiast czekać, od razu wybierz się na profesjonalny zabieg. Oprócz specjalistycznej opieki ważne są również dieta dla cery naczynkowej i odpowiednia suplementacja witamin wzmacniających naczynia krwionośne. Warto ustalić przyczyny występowania pajączków. Na kruchość naczyń krwionośnych wpływ może mieć menopauza. Wiadomo także, że panie z cerą naczynkową są bardziej narażone na trądzik różowaty, dlatego wskazane są wizyty u dermatologa, jeśli tylko pojawią się niepokojące zmiany skórne.

Czytaj więcej

2. Codzienna pielęgnacja cery naczyniowej

W tym przypadku pielęgnacja cery naczynkowej odgrywa ogromną rolę. Oprócz codziennej domowej pielęgnacji skóra naczyniowa potrzebuje również dodatkowych zabiegów kosmetycznych. Jako że ten typ cery przejawia tendencję do rozszerzania się naczyń krwionośnych i powstawania pajączków, może to mieć znaczący wpływ na wygląd estetyczny twarzy. Cera naczyniowa nie powinna być pod żadnym pozorem myta gorącą wodą. Panie o tym typie cery powinny także unikać gorących kąpieli. Kosmetyki używane do pielęgnacji cery naczynkowej powinny mieć właściwości uszczelniające i wzmacniające naczynia.

Dobrze, aby zawierały takie składniki, jak:

  • witamina K – przeciwdziała krwotokom, wylewom podskórnym i zmniejsza pajączki,
  • witamina PP – uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu,
  • witamina C – podobnie jak witamina PP, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne,
  • ekstrakt z arniki górskiej – wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia krążenie krwi, a także łagodzi stany zapalne,
  • ekstrakt z miłorzębu – usprawnia krążenie w obrębie najdrobniejszych naczyń krwionośnych.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo występowania teleangiektazji, należy zadbać o domową pielęgnację kosmetykami przeznaczonymi do cery naczynkowej. Jednak mimo podjęcia stosownych kroków, należy liczyć się z ryzykiem pojawienia się rozszerzonych naczyń krwionośnych. Na szczęście, pajączki można zamknąć za pomocą specjalnych zabiegów kosmetycznych, takich jak metoda laserowa. Zabieg ten jest dość kosztowny, ale efekt jest wart poniesionych kosztów.

Mgr Joanna Hirszler
Następny artykuł: Mikrodermabrazja a cera naczynkowa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.