Trwa ładowanie...

Zabiegi fryzjerskie

Avatar placeholder
Joanna Brodziak 05.09.2013 13:31
Zabiegi fryzjerskie
Zabiegi fryzjerskie

Włosy to wizytówka każdej kobiety. Powinny być dobrze obcięte i dopasowane do kształtu twarzy. Jak w każdej dziedzinie, tak i we fryzjerstwie przychodzą coraz to nowsze trendy. W latach 80. i 90. popularna była trwała ondulacja, a całkiem niedawno – balayage. Obecnie trendem jest profesjonalne przedłużanie włosów, jednak jest to dość kosztowny zabieg fryzjerski. Bez względu na obowiązujące mody, salony fryzjerskie cieszą się dużą popularnością. Każda kobieta powinna pamiętać o tym, że nic tak nie dodaje urody, jak świetne ścięcie włosów i pielęgnacyjne zabiegi fryzjerskie.

spis treści

1. Znane i lubiane zabiegi fryzjerskie

Nie wystarczy myć i czesać włosy. Aby fryzura miała jakikolwiek kształt, konieczna jest uprzednia wizyta u fryzjera. W salonie klientka ma do wyboru różne zabiegi na włosy, najważniejsze to:

  • Strzyżenie – dzięki umiejętnemu cięciu można optycznie dodać włosom objętości i odmłodzić się o dobrych kilka lat.
Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
  • Czesanie – za pomocą różnych narzędzi fryzjerskich można wyczarować niecodzienną fryzurę wieczorową lub codzienną. Coraz bardziej popularne są koki, oryginalne upięcia oraz warkocze.
  • Modelowanie – polega na uzyskaniu pożądanego kształtu fryzury za pomocą różnych narzędzi i środków stylizujących, na przykład okrągłych szczotek i lotionów.
  • Farbowanie – teoretycznie można zrobić je samemu w domu, ale efekt może rozczarować. Farbowanie włosów u fryzjera to dużo lepszy pomysł, wówczas ryzyko nieudanego koloru i zniszczenia włosów jest minimalne. Ponadto fryzjer jest w stanie doradzić, jaki odcień będzie pasował do karnacji i podkreśli kolor oczu.
  • Balayage – daje trwalszy efekt niż tradycyjne farbowanie. Jest polecany starszym osobom, ponieważ na siwych włosach można uzyskać ciekawsze połączenia kolorystyczne.
  • Trwała ondulacja – jeśli zabieg jest dobrze przeprowadzony, a kręcone włosy pasują do kształtu twarzy, „trwała” może być strzałem w dziesiątkę. Należy jednak pamiętać, że taka fryzura dodaje lat i optycznie powiększa głowę, co jest niewskazane przy drobnej, niewysokiej sylwetce. Włosy do trwałej ondulacji powinny być zdrowe i zadbane, ale trzeba się liczyć z dużym prawdopodobieństwem uszkodzeń po tym zabiegu. Trwała kwaśna jest łagodniejsza dla włosów niż trwała zasadowa, ale efekt nie utrzymuje się równie długo.
  • Pasemka – umiejętnie wykonane odejmują lat i wyglądają naturalnie. Kolejnym plusem pasemek jest fakt, że odrosty przy nich są mniej widoczne i nie trzeba zbyt często chodzić do salonu. Najlepszym pomysłem jest rozjaśnianie włosów u fryzjera – w ten sposób można uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci zielonych pasemek.
  • Przedłużanie włosów – jest popularne nie tylko wśród aktorek i piosenkarek. Długie włosy w jeden dzień to niemal zbyt piękne, by było prawdziwe. Jednak tak właśnie jest. Ile kosztuje przedłużanie włosów? Wszystko zależy od długości doczepianych włosów, użytego materiału i metody przedłużania włosów. Taki zabieg kosztuje średnio od 500 do 1500 złotych.
  • Zabiegi regeneracyjne i pielęgnacyjne – polegają zwykle na nałożeniu maski na włosy i na masażu pobudzającym dotlenienie mieszków włosowych i krążenie krwi. Nie należy jednak stosować ich zbyt często, ponieważ substancje zawarte w maskach mogą nadmiernie obciążać włosy.

2. Skutki uboczne zabiegów fryzjerskich

Przed decyzją o niektórych zabiegach warto uświadomić sobie, że mogą one niszczyć włosy. Farbowanie, trwała ondulacja czy przedłużanie włosów nie są obojętne dla kondycji włosów. Zamiast lśniącej grzywy można mieć na głowie tak zwane „siano”. Łamliwe i wysuszone włosy to typowe objawy po farbowaniu włosów, dlatego trzeba bardziej zadbać o pielęgnację włosów. Warto zaopatrzyć się w szampon i odżywkę do włosów farbowanych i regularnie robić maseczki na włosy. Inne zabiegi, na przykład balayage, także powodują uszkodzenia włosów, dlatego troskliwa pielęgnacja także będzie wskazana.

Włosy potrafią optycznie odmłodzić, a nawet wyszczuplić, pod warunkiem że są zadbane i dobrze obcięte. Dlatego też warto regularnie chodzić do fryzjera i wypróbowywać różne zabiegi fryzjerskie. Należy jedynie pamiętać o tym, że po niektórych z nich trzeba więcej czasu i uwagi poświęcić pielęgnacji, by nie doszło do zniszczenia włosów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze