Trwa ładowanie...

Nieinwazyjne zabiegi okolic intymnych

Technika wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych kobiet, które są w stanie zrobić naprawdę wiele, by czuć się pięknie i czerpać jak największą przyjemność z życia seksualnego. Gabinety kosmetyczne coraz częściej szturmują panie, które pragną poprawić wygląd miejsc intymnych za pomącą metod bezinwazyjnych. Zobacz, na czym polegają najbardziej popularne zabiegi tego typu.

spis treści

1. Obkurczanie ściany pochwy

Zabieg ten stanowi najnowsze osiągnięcie medycyny estetycznej. Decydują się na niego kobiety, których problemem jest nadmierna luźność pochwy, pojawiająca się często po naturalnym porodzie lub po okresie menopauzy. Jej skutkiem jest znaczne zmniejszenie lub całkowity brak satysfakcji ze współżycia. Zabieg przeprowadzany jest niechirurgicznie, za pomocą lasera, i polega na poprawieniu napięcia tkanek poprzez zwiększenie elastyczności włókien kolagenowych, dzięki czemu błona śluzowa pochwy staje się o wiele bardziej elastyczna. Wszystko to znacznie poprawia przyjemność czerpaną ze stosunku. Z efektów, które utrzymują się około dwóch lat, cieszyć możemy się miesiąc po odbytym zabiegu, jednak odpowiednie ćwiczenia przedłużają jego działanie.

Zobacz film: "Jakie kompetencje powinien mieć chirurg plastyczny?"

2. Rewitalizacja warg sromowych

Suchość skóry i śluzówki okolic miejsc intymnych oraz spadek jej elastyczności skłania kobiety w starszym wieku do odbycia zabiegu rewitalizacji, czyli nawilżenia i napięcia warg sromowych za pomocą specjalnych aparatów. W tym celu stosowana jest m.in. mezoterapia koktajlami witaminowymi z kwasem hialuronowym. Urządzenia imituje specjalne fale termiczne, które znacznie zwiększają produkcję włókien kolagenowych, dzięki czemu tkanki stają się bardziej elastyczne. Zwiększa się przepływ krwi i pobudzeniu ulegają unerwione tkanki, co sprawia, że pacjentki mogą liczyć na długoterminową poprawę życia seksualnego. Co więcej, skóra okolic intymnych staje się w większym stopniu odporna na uszkodzenia i otarcia.

3. Labioplastyka

Labioplastyka ma na celu poprawę wyglądu warg sromowych – chodzi przede wszystkim o ich zmniejszenie, nadanie odpowiedniego kształtu w przypadku ich przerostu lub asymetrii oraz poprawę sprężystości. Chociaż panie decydują się na niego przede wszystkim ze względów estetycznych, wykonuje się go często także po to, by poprawić komfort życia osób podejmujących różne aktywności fizyczne, takie jak choćby jazda konna czy jazda na rowerze. Nie pozostaje on oczywiście obojętny wobec życia seksualnego. Należy pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać badania morfologiczne krwi obwodowej.

4. Perineoplastyka

Odnowienie i odmłodzenie struktur krocza, wykonywane za pomocą lasera lub skalpela, nosi miano perineoplastyki. Stosuje się ją w przypadku, gdy okolice intymne zostaną uszkodzone na skutek licznych porodów, urazów fizycznych lub zmian powstałych wraz z wiekiem. Pozwala na redukcję wszelkich deformacji warg sromowych oraz przywrócenie im odpowiedniego kształtu i wielkości. Zalecany jest nie tylko kobietom, które chcą poprawić swój wygląd, ale także ze względów fizycznego dyskomfortu, który może towarzyszyć tego typu zmianom.

Zabiegi medycyny estetycznej zalecane są przede wszystkim kobietom, które odczuwają zarówno psychiczny, jak i fizyczny dyskomfort z powodu wyglądu miejsc intymnych. Dzięki wykorzystaniu nieinwazyjnych metod znacznej poprawie ulec może życie seksualne, co stanowi niezaprzeczalną korzyść nie tylko dla pań, ale i ich partnerów.

Pamiętajmy, że zabiegi te powinien wykonywać lekarz posiadający doświadczenie, a nie kosmetyczka.

Lek. Izabela Lenartowicz
Nieinwazyjne zabiegi okolic intymnych
Nieinwazyjne zabiegi okolic intymnych (Grafika przedstawiająca kobietę / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.