Trwa ładowanie...

Zabiegi nawilżające

Avatar placeholder
22.01.2019 09:26
Zabiegi nawilżające
Zabiegi nawilżające

Nawilżanie skóry to podstawowe działanie pielęgnacyjne cery, które w dalszej perspektywie zapobiega procesom starzenia się skóry. W bliższej natomiast poprawia jej wygląd, powoduje, że jest jaśniejsza, bardziej promienista, wygląda świeżo i zdrowo. Niestety, aby odpowiednio nawilżać cerę, nie wystarczą same kremy i domowe maseczki nawilżające. Niezbędne jest wykonywanie co jakiś czas zabiegów nawilżających w profesjonalnych gabinetach medycznych.

spis treści

1. Nawilżanie skóry

Odpowiedź na pytanie, dlaczego warto nawilżać skórę, jest prosta. Skóra sucha szybciej się starzeje i traci młody wygląd. Jeśli nie zostanie dostarczona jej odpowiednia porcja nawilżenia, zaczyna się łuszczyć i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Dzieję się tak między innymi dlatego, że skóra sucha charakteryzuje się bardzo małą ilością wytwarzanego sebum, które zatrzymuje wilgoć w głębszych warstwach skóry. Dodatkowo, wysuszenie skóry powoduje szereg innych czynników.

Należą do nich: nadmierne opalanie i eksponowanie skóry na promienie UV (niszczą włókna kolagenowe, które odpowiedzialne są za elastyczność skóry), stosowanie różnego rodzaju używek, np. kawy, alkoholu czy papierosów, zanieczyszczenie środowiska i atmosfery, stresujący tryb życia, złe nawyki żywieniowe, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Ważne jest także to, że zabiegi pielęgnacyjne na twarz konieczne są także w przypadku skóry tłustej, gdyż ona też może ulec przesuszeniu, np. w wyniku stosowania kosmetyków nadmiernie hamujących wydzielanie sebum. Pierwszymi oznakami sugerującymi, że skóra potrzebuje nawilżenia są: pieczenie, nieprzyjemne napięcie, a jednocześnie wiotczenie i szorstkość naskórka.

Zobacz film: "Specyfika zabiegów estetycznych"

2. Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Nie zawsze dzięki kremowi możemy zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie, dlatego dbanie o cerę wymaga wykonywania zabiegów nawilżających w regularnych odcinkach czasowych. Ich głównym celem jest ograniczenie ucieczki wody ze skóry, które dokonuje się na dwie metody. Po pierwsze, wiąże się to z dostarczeniem skórze naturalnych substancji nawilżających (NMF), które zatrzymują wodę w naskórku, po drugie, ze wzmocnieniem płaszcza hydrolipidowego na powierzchni skóry. Zabiegi nawilżające powodują ponadto, że skóra szybciej się regeneruje, ma wzmocniony system ochronny, odzyskuje dawny blask, jest bardziej napięta i elastyczna, miękka i gładka oraz wolniej się starzeje. Ponadto zostaje pobudzona produkcja kolagenu, poprawiony zostaje system złuszczania się skóry, pory są ściągnięte, skóra ma ochronę antybakteryjną, jest odżywiona i znikają z niej delikatne przebarwienia, szczególnie te powstałe pod wpływem działania promieni słonecznych.

3. Rodzaje zabiegów nawilżających na twarz

Korzystanie z zabiegów nawilżających to odpowiedź na pytanie, jak należy dbać o skórę? Mają bowiem one bowiem doskonały wpływ na wygląd cery i procesy, jakie na niej zachodzą. Ponadto opóźniają procesy starzenia, czyli zapobiegają temu, przed czym chce uchronić się każda kobieta. Najważniejsze rodzaje zabiegów nawilżających, to:

  • sonoforeza – nawilżenie skóry następuje poprzez wtłoczenie za pomocą ultradźwięków substancji aktywnych o działaniu intensywnie nawilżającym i kondycjonującym skórę;
  • zabieg przeznaczony do skóry suchej, alipidowej i zwiotczałej – wykorzystane zostają komponenty roślinne, tj.: ceramidy, olej z jojoby i makadamii, kolagen i elastyna oraz witaminy, które poza nawilżeniem przywracają skórze jej funkcje ochronne oraz warunkują utrzymanie balansu hydro-lipidowego;
  • zabieg intensywnie nawilżający – pozwala odzyskać prawidłowy stopień nawilżenia górnych warstw naskórka; przywraca skórze elastyczność, miękkość i komfort;
  • zabieg dla osób z atopowym zapaleniem skóry – poprawia zachwianą odporność komórkową skóry właściwej.

Zabiegi nawilżające wykonuje się w odstępach czasowych i żeby ich efekt mógł dłużej się utrzymać, konieczne jest codzienne nawilżanie skóry.

Następny artykuł: Oczyszczanie skóry
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze