Trwa ładowanie...

Zarost - pierwszy zarost, gęstość zarostu, jak dobrać zarost do kształtu twarz

Wiele kobiet lubi męski zarost, ale niestety nie chodzi tu o pierwsze pojedyncze włosy pojawiające się na chłopięcej twarzy. Męski zarost, aby był atrakcyjny, potrzebuje czasu. Niestety często młodzi chłopcy nie golą pierwszego zarostu, a nie wygląda on zbyt dobrze. Z czasem jednak zarost gęstnieje i jest możliwa odpowiednia jego stylizacja.

Zobacz film: "Wąsaci mężczyźni są zdrowsi"

spis treści

1. Zarost - pierwszy zarost

Pierwszy zarost jest z jednej strony prawdziwym powodem do dumy, a z drugiej nie wygląda on zazwyczaj zbyt spektakularnie. Najczęściej pierwszy zarost trzeba zgolić, aby nie wyglądać śmiesznie.

Pierwszy zarost ma postać delikatnego meszku nad górną wargą i nie przypomina w niczym modnej obecnie, spektakularnej brody. Poza meszkiem pierwszy zarost może też pojawić się w postaci drobnych pojedynczych włosów, którym udało się przebić przez skórę.

W stylizacji zarostu najważniejszy jest dobranie zarostu do kształtu twarzy
W stylizacji zarostu najważniejszy jest dobranie zarostu do kształtu twarzy (123rf)

2. Zarost - gęstość zarostu

Niestety na gęstość zarostu nie mamy większego wpływu. To jak szybko zarost rośnie, jest sprawą bardzo indywidualną, a wszelkie preparaty na porost zarostu nie wiele zmieniają. Zarówno gęstość zarostu, jak i tempo jego wzrostu są uzależnione od gospodarki hormonalnej. Dlatego nie warto walczyć z zarostem i lepiej zaakceptować go takim, jaki jest.

Bardzo często jedynym rozwiązaniem jest rezygnacja z zapuszczania zarostu i golenie się na gładko przez cały czas. Na szczęście gęsty zarost nie jest konieczny, aby zapuścić go w ciekawy sposób. Najważniejszy jest kierunek rośnięcia włosów, a to można z łatwością zmienić przy użyciu odpowiedniego olejku i grzebyka do zarostu.

10 porad dla mężczyzn, jak pielęgnować skórę
10 porad dla mężczyzn, jak pielęgnować skórę [10 zdjęć]

W chłodne poranki nie ma nic lepszego jak gorący prysznic. Jednak obniżenie temperatury wody nawet odrobinę

zobacz galerię

3. Zarost - jak dobrać zarost do kształtu twarzy

Zapuszczając zarost, warto zwrócić uwagę na kształt twarzy. Najłatwiej zasugerować się zdjęciem kogoś znanego, kto ma podobny kształt twarzy i zarost. Wówczas łatwiej nam będzie wybrać odpowiedni zarost.

Wśród gwiazd, które najlepiej dobierają kształt zarostu do twarzy, jest David Backham. Ma on kwadratowy kształt twarzy i doskonale łagodzi ostre rysy twarzy za pomocą zarostu. Stylizując swój zarost przy kwadratowej twarzy, należy pamiętać, aby krócej przyciąć zarost po bokach i dłużej na policzkach, co ma optycznie wydłużyć twarz.

Kolejnym typem twarzy jest okrągła twarz, której przykładem jest Leonardo DiCaprio. Podobnie jak w przypadku twarzy kwadratowej, wykorzystujemy zarost do wydłużenia i wyszczuplenia twarzy. Dzięki koziej bródce okrągła twarz sprawia wrażenie smuklejszej, a broda jest bardziej spiczasta.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Kolejny typ twarzy to twarz podłużna. W przypadku tego typu twarzy zarost ma odwrotną funkcję. Zarost ma trochę zaokrąglić twarz, zatem powinien być krótszy na policzkach i dłuższy na skroniach. Takie przystrzyżenie zarostu wykorzystuje np. projektant Tom Ford. Innym sposobem, który pozwoli uzyskać podobny efekt, jest zapuszczenie bokobrodów i krótsze obcinanie reszty zarostu.

W przypadku trójkątnej twarzy zarost trzeba koniecznie zgolić na zero na policzkach, ponieważ zarost by je dodatkowo podkreślał. Przykładem takiego golenia zarostu jest Ryan Gosling. Najważniejsze to pozostawić zarost na bokach nie ogolony, aby złagodzić odrobinę kształt twarzy.

Natomiast twarz owalna ma idealne proporcje, dlatego nie wymaga żadnej konkretnej stylizacji zarostu. W przypadku owalnej twarzy ciężko zapuścić zarost w taki sposób, aby wyglądać źle. Przykładem jest tu Jake Gyllenhaala.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.