Trwa ładowanie...

Zdobienie paznokci naturalnych

Istnieje wiele rozmaitych metod zdobienia paznokci naturalnych. Począwszy od dostępnych wzorków, a skończywszy na specjalnych farbkach, za pomocą których zdobi się płytkę paznokcia. W zależności od metody technika zdobienia może być łatwiejsza bądź też trudniejsza. W jaki sposób zdobić naturalne paznokcie?

Zobacz film: "Manicure - żele hybrydowe"

1. Jak przygotować paznokieć przed rozpoczęciem jego zdobienia?

Po pierwsze usuń z powierzchni płytki stary, istniejący na niej lakier do paznokci. Paznokcie muszą być całkowicie suche i czyste. Unikaj stosowania w obrębie paznokcia kremów czy też innych tłustych preparatów. Spowoduje to gorsze rozprowadzanie się lakieru, a także zmniejszy jego trwałość.

Na powierzchnię paznokcia nałóż bazę pod lakier. Jej zadaniem jest ochrona paznokcia przed wnikaniem ewentualnych substancji chemicznych znajdujących się w lakierze, a także zabezpieczenie go przed przebarwieniem.

Na tak przygotowany paznokieć nałóż cienką warstwę lakieru. Pędzelek kieruj od nasady paznokcia, aż po same jego końce. Wykonywane przez ciebie ruchy powinny być stanowcze i precyzyjne. Dzięki temu równomiernie naniesiesz lakier na płytkę paznokcia.

Następnie w ten sam sposób nanieś na płytkę drugą warstwę lakieru. Dzięki temu uzyskasz efekt lepszego krycia. Pamiętaj, aby unikać aplikacji lakieru na skórki okalające paznokieć. Jeżeli to się zdarzy, to szybko interweniuj i za pomocą patyczka do uszu nasączonego zmywaczem oczyść skórki.

Na koniec nałóż na powierzchnię płytki wysuszacz do paznokci, który dodatkowo zabezpieczy lakier przed odpryskiwaniem - w końcu pękający lakier to częsty problem, pojawiający się nie długo po pomalowaniu paznokci. Poczekaj aż do całkowitego wyschnięcia lakieru.

2. Jak ozdobić naturalne paznokcie?

Jedną z najprostszych metod zdobienia paznokci jest naklejenie na ich powierzchnię specjalnych naklejek. Są one dostępne w różnych formach. Mogą one przedstawiać rozmaite kwiaty, biżuterię czy też inne ozdoby. Tego typu zabieg nie wymaga żadnej wprawy i nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Inna metoda polega na wykorzystaniu specjalnych szablonów do zdobienia paznokci. Szablon przykłada się do płytki paznokcia, a następnie w konkretnym miejscu aplikuje się specjalną farbę do zdobienia paznokci. Po zdjęciu szablonu na płytce widoczne są ładne wzorki.

Ostatnią metodą zdobienia paznokci jest zastosowanie specjalnej farbki oraz pędzla i samodzielne rysowanie wzorów na powierzchni płytki.

Wybór metody zdobienia paznokci zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Początkowo możesz rozpocząć od prostszych technik. Niewątpliwie ozdobione paznokcie prezentują się nie tylko ładnie, ale również dosyć intrygująco i ciekawie.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.