Trwa ładowanie...

Zestaw do manicure'u

Klasyczny manicure powinien być wykonywany raz w tygodniu. Nie trzeba w tym celu specjalnie chodzić do kosmetyczki, można dobrać odpowiednie przybory i samodzielnie zadbać o pielęgnację paznokci. W sklepach z kosmetykami można zobaczyć wiele skompletowanych zestawów do domowego manicure'u. Jednak najlepiej sugerować się tym, czego tak naprawdę potrzebujemy i samemu skomponować sobie właściwy zestaw. Co powinno się w nim znaleźć?

spis treści

1. Przybory do manicure'u

Przed wybraniem się na zakupy najlepiej sprawdzić, które z niezbędnych przyborów mamy w domu, które trzeba wymienić, a jakie dokupić. Do wykonania domowego manicure'u niezbędne okażą się:

Zobacz film: "Manicure - żele hybrydowe"

Wykonywanie manicure'u
Wykonywanie manicure'u

Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu przyborów do pielęgnacji paznokci, dłonie zawsze będą wyglądały elegancko,

zobacz galerię
  • nożyczki lub obcinacz do paznokci,
  • ciążki do usuwania skórek,
  • drewniane patyczki do odsuwania skórek,
  • pilniki o różnej ziarnistości,
  • polerki o różnej ziarnistości,
  • szczoteczka do czyszczenia paznokci.

Nożyczki i obcinacz służą do skrócenia płytki i nadania odpowiedniego kształtu paznokciom. Nożyczki i obcinacz powinny być ostre, aby nie narażać paznokci na uszkodzenia i nieestetyczny wygląd. Zaleca się używanie nożyczek do obcinania paznokci u rąk, a obcinacza do paznokci u nóg lub twardych paznokci dłoni.

Pilniczki i polerki to najważniejsze z elementów zestawu do pielęgnacji paznokci. Modelują kształt paznokci i polerują je. Pilniczki należy dobierać odpowiednio do rodzaju paznokci. Pilniczki diamentowe i ceramiczne polecane są kobietom, które mają mocne i twarde paznokcie. Pilniki metalowe są odpowiednie tylko w przypadku bardzo twardych i zdrowych paznokci. Pilniki papierowe stosować mogą panie z miękkimi i delikatnymi paznokciami. Miękkie i łamliwe paznokcie powinny być piłowane delikatnie, tylko za pomocą odpowiednio ziarnistego pilniczka do paznokci. W domowym zestawie warto mieć kilka różnych pilniczków, służących do ścierania wierzchniej warstwy, wygładzania brzegów i skracania paznokci. Polerka natomiast służy do polerowania powierzchni paznokci. Na gładkich paznokciach lepiej prezentuje się lakier. Można od polerowania rozpoczynać malowanie paznokci, ale należy pamiętać, by nie polerować paznokci zbyt często, bo może to osłabić paznokcie i sprawić, że staną się łamliwe.

Szczoteczka do paznokci powinna mieć miękkie włosie, aby nie uszkodzić wrażliwych i delikatnych skórek. Taka szczoteczka służy do oczyszczania paznokci nie tylko przed manicure'em, ale także na co dzień.

Dzięki specjalnym cążkom i patyczkom do skórek można dokładnie usunąć nieestetyczne skórki wokół paznokci. Patyczkami odsuwa się skórki, a ich ostrym końcem oczyszcza płytki paznokcia. Delikatniejsze od patyczków są specjalne szpatułki z gumowym zakończeniem. Ciążki są pomocne w usuwaniu zadartych skórek.

2. Nowoczesna pielęgnacja paznokci

Nowością wśród przyborników do manicure'u jest elektryczny zestaw do pielęgnacji paznokci. Urządzenie wyposażone jest w trzy funkcjonalne końcówki – delikatny pilnik, polerkę i przyrząd do usuwania skórek. Dzięki niemu możliwe jest idealne zaokrąglenie paznokci, wygładzenie ich powierzchni i szybka redukcja nierówności i pęknięć płytki oraz nabłyszczenie jej. Elektryczny zestaw można stosować do wykonania pedicure'u. Efektem użycia takiego urządzenia są ładne paznokcie u dłoni i stóp.

Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu przyborów do pielęgnacji paznokci, dłonie będą wyglądały bardzo elegancko, a lakier na paznokciach będzie się dobrze prezentował.

Zestaw do manicure'u
Zestaw do manicure'u
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.