Trwa ładowanie...

Zlikwiduj dolinę łez

Dolina łez to nieestetyczne zagłębienie skóry związane z ubytkiem tkanki tłuszczowej, biegnące od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzków. Defekt ten sprawia, że dana osoba wygląda na smutną i bardziej zmęczoną. Dolinę łez można skorygować za pomocą zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, wykorzystującego działanie kwasu hialuronowego.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Kwas hialuronowy - właściwości
Kwas hialuronowy - właściwości

Kwas hialuronowy występuje we wszystkich komórkach organizmu w różnym stężeniu, jest składnikiem macierzy

zobacz galerię

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie obecna w naszej skórze . Pełni on funkcję czynnika zapobiegającego utracie wody z głębokich warstw naskórka oraz zapewniającego elastyczność skóry.

Niestety wraz z postępującymi procesami starzenia, zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze. Konsekwencją tego jest spadek jej elastyczności oraz skłonność do wysuszania się. Zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego w skórze jest również w dużej mierze odpowiedzialne za pojawienie się zmarszczek.

Śródskórne iniekcje kwasu hialuronowego mogą przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Niektóre spośród dostępnych na rynku preparatów zawierających w składzie tę substancję mogą również modelować utracone z wiekiem rysy twarzy. Coraz częściej wykorzystuje się je do korekty tzw. doliny łez w okolicy oka.

2. Korekta doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego

Mianem doliny łez określamy ubytek tkanki podskórnej w obrębie oczodołów oraz przyśrodkowych partii policzków. Na skutek tego ubytku uwidaczniają się cienie pod oczami, twarz wygląda na bardziej zmęczoną, a ogólny wygląd osoby dotkniętej tą przypadłością jest znacząco postarzony.

Medycyna estetyczna umożliwia korektę doliny łez poprzez śródskórne iniekcje kwasu hialuronowego. Zabieg prowadzi do poprawy rysów twarzy oraz nawodnienia skóry. Cała procedura trwa jedynie 30 minut. W tym czasie pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort związany ze śródskórną iniekcją kwasu hialuronowego. Co więcej, efekt zabiegu jest natychmiastowy. Przez pierwsze kilka dni może być widoczny niewielki obrzęk w okolicy partii poddanej zabiegowi. Istnieje również ryzyko wystąpienia siniaków. Są to jednak objawy krótkotrwałe, które szybko ustępują. Efekty wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym utrzymują się od 8 do 12 miesięcy.

Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy z powodzeniem wykorzystuje się również w celu korekty fałd nosowo-wargowych, modelowania ust czy korekty opadających policzków.

Korekta doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego poprawia ogólny wygląd twarzy pacjenta. Redukcji ulegają cienie pod oczami, a twarz sprawia wrażenie bardziej promiennej i wypoczętej.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.