Trwa ładowanie...

Zmniejszenie nosa

Avatar placeholder
06.04.2023 18:04
Zmniejszenie nosa
Zmniejszenie nosa

Ile kosztują operacje plastyczne? to zabieg chirurgiczny mający na celu zredukowanie zbyt długiego lub szerokiego nosa. Tego typu operacje kosmetyczne są szczególnie popularne, gdyż niezbyt atrakcyjny nos często bywa poważnym mankamentem urody, którego nie da się skorygować za pomocą odpowiedniego makijażu lub fryzury. Korekcja nosa to jednak trudny zabieg, dlatego też osoby, które się na nią zdecydują, powinny poszukać specjalisty doświadczonego w swojej dziedzinie.

spis treści

1. Przygotowanie do operacji zmniejszenia nosa

Chirurgia nosa wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed operacją ogromne znaczenie mają konsultacje pacjenta z chirurgiem plastycznym. Osoba poddająca się operacji powinna wiedzieć, jak po zabiegu będzie wyglądał jej nos. Musi również mieć pewność, iż lekarz przyjął do wiadomości wszystkie jej oczekiwania co do efektu końcowego.

Tylko dzięki dobrej komunikacji między chirurgiem a pacjentem można uniknąć rozczarowania nowym wyglądem. Przygotowanie do korekcji nosa obejmuje również wykonanie niezbędnych badań i poinformowanie lekarza o przebytych chorobach i przyjmowanych lekach.

Zobacz film: "Jak operować, aby zmniejszyć ból pooperacyjny?"

2. Przebieg operacji plastycznej nosa

Korekcja nosa może trwać od jednej do dwóch godzin, w zależności od rodzaju wykonywanych czynności. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Zbyt duży nos zazwyczaj wymaga usunięcia fragmentu części kostnej. Po wymodelowaniu nowego kształtu, nos jest stabilizowany za pomocą tamponady lub opatrunków gipsowych. Przez pierwszą dobę po zabiegu pacjent oddycha tylko przez usta.

3. Po korekcji nosa

Tuż po operacji plastycznej nosa cała twarz jest opuchnięta. Obrzęk obejmuje również błony śluzowe, dlatego też pacjent ma wrażenie zatkanego nosa. Po 3-4 dniach od zabiegu zmienia się opatrunek, a po 7-14 dniach od operacji usuwany jest opatrunek gipsowy. W przypadku zastosowania nierozpuszczalnych szwów, po 7-9 dniach należy je zdjąć. Powrót do normalnego trybu życia następuje po około dwóch tygodniach od korekcji nosa. Przez pierwszy miesiąc trzeba jednak bardzo na niego uważać, zwłaszcza podczas snu. Nie należy również mocno wydmuchiwać nosa i opalać się w ciągu pierwszych trzech miesięcy od operacji.

4. Druga operacja plastyczna nosa

Bardzo rzadko zdarza się, że w trakcie pierwszej operacji nosa pojawiają się pewne problemy, które będą wymagały korekty w trakcie kolejnego zabiegu chirurgicznego. Ponowna operacja plastyczna nosa jest zazwyczaj znacznie bardziej skomplikowana niż pierwsza, dlatego też zniwelowanie defektu może wymagać nawet sześciogodzinnego zabiegu. Operacja ta jest jednak konieczna, jeśli chce się uzyskać wymarzony efekt.

Chirurgiczne zmniejszenie nosa to skomplikowana operacja, która powinna być przeprowadzona przez osobę wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną. Jest to jedyne rozwiązanie dla osób, które pragną zmienić swój wygląd, a których największym problemem jest właśnie nos.

Następny artykuł: Operacja plastyczna nosa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.