Trwa ładowanie...

4 medialne osobowości w świecie fitness

Dyscyplina fitness skupia rzesze zwolenników i coraz bardziej się rozrasta. Każdy z pasjonatów angażuje się na swój własny sposób. Niektórzy przez lata uczęszczają do tego samego klubu. Inni są na bieżąco ze wszystkimi nowościami. Dla wielu jest to sposób na spędzenie wolnego czasu lub po prostu zadanie do wykonania. Wśród tego grona są również osoby, które pomysł na siebie odnalazły w nagrywaniu treningów i publikowaniu ich w Internecie lub na płytach DVD. Poznajmy kilka popularnych obecnie osobowości.

1. Zuzka Light

Zuzka Light to Czeszka, która mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadziła się tam na stałe kilka lat temu. Kiedyś współtworzyła kanał bodyrock.tv. Obecnie nagrywa własne treningi, prowadzi kanał na YouTube oraz wydała serię płyt DVD. Największą popularnością cieszą się jej ZWOW-y (Zuzana's Workout Of the Week). Są to sesje kilku złożonych (wielostawowych) ćwiczeń, które w krótkim czasie pozwalają zaangażować niemal całe ciało lub stymulować wybraną grupę mięśniową na kilka różnych sposobów. Zazwyczaj trwają od 10 do 25 minut, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły. Treningi są bardzo intensywne, dlatego zalecane są osobom o dobrej kondycji, które już trenowały i chciałyby rozwinąć swoje możliwości. Co ważne, publikowane serie mają również swoje filmiki instruktażowe. Omówiona jest na nich technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Dzięki temu wszyscy zainteresowani mają możliwość uzyskać dokładne wskazówki, a sam trening nie jest przerywany zbyt obszernymi wyjaśnieniami.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Melanie Brown

Mel B – znana większości jako „była Spicetka”, ale także aktorka i prezenterka telewizyjna – zyskała uznanie również jako instruktor zajęć fitness. Opracowany przez nią program treningowy nosi nazwę Totally Fit, a sesje treningowe przypominają popularne w Polsce zajęcia w klubach fitness. Ćwiczenia ukierunkowane są na redukcję tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie i ujędrnienie sylwetki poprzez wzmacnianie w obrębie wszystkich dużych grup mięśniowych. Mogą z nich korzystać początkujący i zaawansowani miłośnicy aktywności fizycznej. Towarzystwo Mel B dostępne jest dzięki płytom DVD i kanałowi w serwisie YouTube.

3. Jillian Michaels

Kolejna znana postać to Jillian Michaels, która ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy jako trenerka, zarówno z początkującymi, jak i „weteranami” aktywności fizycznej. Jej warsztat można obserwować w reality show „The Biggest Looser” oraz „Losing it with Jillian”, których celem jest odchudzenie uczestników i zmiana ich nawyków żywieniowych. Michaels jest również autorką książek – na temat diety („Opanuj swój metabolizm”) i pracy treningowej z ciałem („Bez ograniczeń”). Fitness w jej wykonaniu dostępny jest na kilkunastu różnych płytach DVD oraz na YouTube. Opiera się on na treningu obwodowym i ćwiczeniach wielostawowych.

4. Shaun T

Jedyny mężczyzna w tym gronie – Shaun T stworzył w 2009 roku trening Insanity (wcześniej był autorem: Hip Hop Abs i Rockin' Body), który stanowi wyzwanie nawet dla osób, które już od jakiegoś czasu trenują. Sam program zaplanowany jest na 60 dni i podzielony na 3 etapy. W tym czasie uczestnicy wykonują szereg bardzo intensywnych treningów interwałowych. Program oceniany jest jako bardzo trudny, choć oczywiście uwzględnia on także niezbędną dla organizmu potrzebę regeneracji. Uzupełniony został również propozycją diety. Shaun T w czasie treningów sam przekazuje dużo pozytywnej energii, ale wyzwala również pokłady tej, która drzemie w samych ćwiczących. O programie Insanity krąży wiele pozytywnych opinii.

Opisane tu postacie swoją osobowością zainspirowały i zmotywowały mnóstwo ludzi do aktywności fizycznej. Oczywiście liczba internetowych trenerów, których warto zaprezentować, nie ogranicza się tylko do czterech. Wszystko w swoim czasie.

4 medialne osobowości w świecie fitness
4 medialne osobowości w świecie fitness ("Zdjęcie gwiazd" "autorstwa Helga Esteb / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.