Trwa ładowanie...

Airbrush – jak go zrobić, efekty, jak go usunąć

Airbrush to rodzaj tatuażu tymczasowego, który może utrzymać się na skórze nawet tydzień. Wszystko zależy od tego jak dba się o naskórek po pokryciu go pigmentem.

spis treści

1. Airbrush – jak go zrobić

Tatuaże typu airbrush są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić swój wygląd na krótko, ponieważ nie zależy im na tatuażu, który trzeba nosić całe życie. Chcą wyglądać inaczej na wyjście ze znajomymi, czy opalanie na plaży. Jest to też alternatywa dla osób, które są bardzo wrażliwe na ból. Za pomocą tatuażu natryskowego można też „wypróbować” interesujący wzór na ciele, by później ewentualnie zdecydować się na tatuaż permanentny.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Najpierw wybiera się interesujący wzór tatuażu, wielkość oraz sposób jego nałożenia – kolorowy czy czarno-biały. Do wyboru są malutkie wzory na kostkę i bardzo duże tatuaże na całe plecy - ta technika nie ma zbyt wielu ograniczeń. Kiedy dokonamy wyboru tatuażu, tatuażysta nakleja na skórę „negatyw” wybranego wzoru. Kiedy wzór jest równo naklejony na skórę, tatuażysta - wykorzystując aerograf (niewielkie urządzenie przypominające pistolet) - pokrywa skórę pigmentem. Dzięki temu, że skóra jest nim spryskiwana, jest on nakładany równomiernie.

Jak wzmocnić naturalny kolor swojej skóry?
Jak wzmocnić naturalny kolor swojej skóry? [7 zdjęć]

Odwodnienie może wpłynąć na twój kolor skóry. W związku z tym pij wodę przez cały dzień, aby wzmocnić

zobacz galerię

2. Airbrush – efekty

Tatuaż airbrush trzyma się na skórze około 3-7 dni. U jednych schodzi on szybciej, u innych wolniej, a wiąże się to z tempem złuszczania skóry, jej stanem (sucha skóra może słabiej utrzymywać kolor), częstotliwością mycia pomalowanego obszaru skóry i od rodzaju użytego do tatuażu pigmentu. Można przyspieszyć lub opóźnić jego schodzenie ze skóry.

Aby tatuaż trzymał się na skórze jak najdłużej, trzeba pamiętać o kilku radach. Dobrze jest unikać noszenia ubrań blisko skóry, na której jest tatuaż, bo powoduje to jego ścieranie. Kosmetyki wykorzystywane do mycia skóry w tatuowanym obszarze skóry nie powinny zawierać olejów ani alkoholu Niekorzystnie zadziałają także środki na ukąszenia owadów. Do mycia i pływania lepiej tatuaż zakrywać bandażem nieprzepuszczającym wody. Podczas wycierania skóry lepiej ją oklepywać, zamiast trzeć. Dobrym sposobem na ochronę tatuażu tymczasowego jest także jak najczęstsze nakładanie na niego pudru. Talk lub inna substancja bazowa będą wchłaniały pot i wilgoć, która mogłaby uszkodzić wzór. Przed nałożeniem pudru skóra powinna być czysta, delikatnie przemyta wodą i osuszona.

3. Airbrush – jak go usunąć

Jak usunąć tatuaż airbrush, który nam się nie podoba lub nie jest już potrzebny? Wystarczy przemywać go roztworem alkoholu, nałożonym na czysty wacik. Skóra powinna być lekko zwilżona wodą, co ułatwi zmywanie. Jeśli wacik będzie mocno nasączony alkoholem, tatuaż powinien zejść od razu. Także złuszczanie skóry, czyli peeling, przyspieszy usuwanie tatuażu. Jeśli się to nie uda, tatuaż przemywa się oliwką dla dzieci.  

Zdjęcie przedstawia wykonywanie tatuażu airbrush
Zdjęcie przedstawia wykonywanie tatuażu airbrush (pl.123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.