Trwa ładowanie...

Sprzęt do paintballa

Paintball to ciekawy sposób na spędzenie sobotniego popołudnia. Jest to połączenie sportu z zabawą niekoniecznie skierowaną do dzieci. Jeśli raz się spróbuje paintballa, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że stanie się to naszym hobby, a wtedy warto pomyśleć o własnym sprzęcie. Akcesoria do paintballa to podstawa, jeśli chce się bezpiecznie uprawiać ten sport. Obecnie można je kupić zarówno w sklepach, jak i przez Internet. Trzeba jednak zasięgnąć informacji o tym, co będzie nam potrzebne.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

spis treści

1. Markery do paintballa

Paintball nie byłby możliwy bez markerów, czyli pistoletów, z których wystrzeliwuje się kulki z farbą. Właśnie dzięki nim można oznaczyć trafienie. Markery różnią się między sobą, przy czym niektóre skierowane są do osób początkujących, a inne przeznaczone są dla bardziej zaawansowanych zawodników. Kupując markery, należy pamiętać, że to nie zabawka i jeśli dostaną się w niepowołane ręce, mogą stać się przyczyną wypadku. Pistolety te wyrzucają farbę z dość dużą siłą, dlatego też mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia uczestników zabawy, szczególnie w sytuacji, gdy nie korzystają oni z gogli ani masek ochronnych.

2. Ubrania ochronne do paintballa

Ubrania do paintballa spełniają podwójne zadanie. Przede wszystkim mają nas chronić przed urazami i bezpośrednim kontaktem skóry z farbą. Z drugiej strony leśne manewry nabiorą realizmu, jeśli nasz wygląd będzie pasował do scenerii. Na ubiór do paintballa składają się rękawice, spodnie i bluza bądź cały kombinezon. Ubranie powinno mieć odpowiedni rozmiar, nie krępować ruchów ani też nie spadać. Kolory także mają znaczenie. Niektórzy zawodnicy preferują stroje khaki w stylu militarnym, a inni wolą, aby ubranie pasowało do koloru farby, której używają. Poszczególne elementy stroju do paintballa powinny do siebie pasować. Warto kupić także ochraniacze na kolana, ponieważ podczas gry, aby uchronić się przed przeciwnikiem, często trzeba czołgać się po podłożu. Ochraniacze przydadzą się również podczas szybkiej ucieczki– jeżeli będziemy biegać po lesie, jesteśmy narażeni na liczne urazy i kontuzje. Osoby wrażliwe na ból, podatne na urazy, powinny także zaopatrzyć się w specjalne ochraniacze na inne części ciała, np. szyi.

3. Maski i gogle do paintballa

W paintballu niezwykle ważna jest ochrona oczu przed kontaktem z farbą. Co tego celu służą gogle i specjalne maski. Maski do paintballa oprócz ochrony oczu zapewniają również osłonę dla całej twarzy. Często mają także niewielki daszek. Najważniejszą kwestią bezpieczeństwa podczas gry w paintballa jest właśnie noszenie okularów ochronnych. Musimy o tym pamiętać sami, lecz nie powinniśmy się także zgadzać na grę z osobą, która nie respektuje tej zasady, gdyż możemy jej nieumyślnie zrobić krzywdę.

Akcesoria do paintballa to nie tylko te wymienione powyżej. Gdy kupimy markery, potrzebne nam będą również zbiorniki z farbą, butle CO2/HP, stacje ładowania oraz wiele innych drobiazgów. Gra w paintballa, choć jest bezpieczna i nie zagraża życiu, może jednak przyczynić się do powstania siniaków, otarć czy skręceń nogi. Dlatego podczas zabawy należy zachować ostrożność.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.