Trwa ładowanie...

Bakterie czyhają na nas wszędzie. Jak skutecznie z nimi walczyć? (WIDEO)

Zobacz film: "Bakterie czyhają na nas wszędzie. Jak skutecznie z nimi walczyć?"

Bakterie są dosłownie wszędzie. Każdego dnia na naszych dłoniach przenosimy kilkaset tysięcy bakterii i jeszcze więcej zarazków.

Przenosimy je na wszystko, czego dotkniemy każdego dnia. Obejrzyj materiał. Skupiska bakterii. Na jednym centymetrze kwadratowym ręki znajduje się od czterdziestu tysięcy do pięciu milionów zarazków!

Przez dotyk mogą przenieść się pięć powierzchni i czternaście osób. Telefony i tablety są świetną pożywką dla zarazków. Na klawiaturze komputera może być około 510 bakterii na jeden centymetr kwadratowy.

Na biurku może mieszkać więcej bakterii niż na desce klozetowej. Wynika to z faktu, że toaletę sprzątamy częściej niż biurko. Innym skupiskiem bakterii są klawiatury bankomatów. Na 41 procent z nich znaleziono wirusy wywołujące grypę.

Bakterie świetnie rozwijają się w środkach komunikacji. Uważajmy na poręcze, uchwyty, siedzenia i kasowniki. W domach na pilotach i blatach mogą być nawet bakterie kałowe.

Skupiskiem zarazków są monety, banknoty i karty płatnicze. Częste mycie rąk to najlepszy sposób walki z bakteriami. Lekarze zalecają by myć ręce ciepłą wodą z mydłem.

Na naszych dłoniach znajduje się wiele zarazków i bakterii
Na naszych dłoniach znajduje się wiele zarazków i bakterii
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.