Trwa ładowanie...

Baza pod tusz

Podstawowym kosmetykiem kolorowym stosowanym przez kobiety jest tusz do rzęs. Pewnie słyszałaś już o tuszach dwufazowych składających się z dwóch części. Jedną z nich jest właśnie tusz, a drugą specjalna baza pod maskarę. Jej zadaniem jest intensywne podkreślenie każdej rzęsy, wydłużenie i pogrubienie. Ponadto baza pod tusz utrwala jego trwałość, kolor, a także zapobiega jego rozmazywaniu.

Zobacz film: "8 TRIKÓW NA TRWAŁY MAKIJAŻ WEDŁUG LEJDIS"

1. W jaki sposób na twoje rzęsy działa baza pod tusz?

Baza pod tusz, zwana również podkładem do rzęs, to preparat zaprojektowany w celu zwiększenia wydajności tuszu do rzęs. Niektóre z nich zawierają również w składzie substancje pielęgnujące rzęsy, takie jak witaminy i inne składniki posiadające właściwości kondycjonujące włosy. Dzięki temu rzęsy są miękkie i zregenerowane. Wszystkie tusze do rzęs, a w szczególności te wodoodporne, mają tendencję do pogarszania stanu twoich rzęs. Ponadto, podczas gdy tusz wysycha na powierzchni rzęsy, to zwiększa jej podatność na uszkodzenia, takie jak np. łamanie i kruszenie. Baza pod tusz ma zazwyczaj jasną, białą barwę. Istnieją również przyciemniane wersje, jednak są one rzadko spotykane. Nie obawiaj się tego, że podkład pod tusz ma jasną barwę. Po dokładnym wytuszowaniu rzęs w ogóle nie będzie ona widoczna. Taka baza na rzęsy jest idealna w przypadku, gdy chcesz wytuszować rzęsy kolorowym tuszem, np. fioletowym lub niebieskim. Tego typu kolory tuszu nie będą zbyt widoczne na ciemnych rzęsach, a stosując taki podkład pod tusz, sprawisz, że kolory te będą zdecydowanie bardziej widoczne i bardziej jaskrawe.

Stosując w odpowiedni sposób bazę na rzęsy, możesz zaoszczędzić pieniądze. Poza tym, że będziesz dbać o kondycję rzęs, to na ich powierzchnię będziesz nakładać zdecydowanie mniej tuszu. Dzięki temu tusz do rzęs wystarczy ci spokojnie na okres około 4 miesięcy.

2. W jaki sposób stosować bazę pod tusz do rzęs?

Bazę stosuje się w taki sam sposób jak tradycyjny tusz do rzęs. Za pomocą specjalnej szczoteczki do rzęs nabierz na jej powierzchnię odrobinę bazy. Trzymaj szczoteczkę poziomo i tuszuj rzęsy, rozpoczynając od ich nasady, ku ich końcom. Poruszaj szczoteczką powoli, w taki sposób, aby dokładnie nałożyć bazę na całą powierzchnię rzęs. Czy zalecane jest pokrycie rzęs drugą warstwą bazy? Nie ma takiej potrzeby. Jedna warstwa w zupełności wystarczy. Po nałożeniu takiego podkładu na rzęsy, nie musisz czekać na jego wyschnięcie, gdyż tusz może być nakładany na mokrą bazę.

Szczoteczka, za pomocą której nakłada się bazę, może wyglądać zupełnie inaczej niż ta, którą nakładasz tusz. Z reguły są one gęste i mają krótkie włókna zlokalizowane blisko siebie. Dzięki temu możesz za jej pomocą dokładnie pokryć bazą całą powierzchnię rzęs.

Obecnie wiele marek kosmetycznych posiada w swojej ofercie dwustronny tusz do rzęs, gdzie jedną częścią jest właśnie baza pod tusz. Prawdopodobnie, jak raz wypróbujesz taki preparat, to już nie wrócisz do zwykłego tuszu. Jeżeli masz wrażliwe oczy, wybieraj maskary hipoalergiczne do rzęs, które są bezzapachowe.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.