Trwa ładowanie...

Bikini brazylijskie – na czym polega, przygotowanie do zabiegu, zalecenie

Atrakcyjna kobieta to przede wszystkim zadbana kobieta. Stwierdzenie to dotyczy między innymi gładkiej i delikatnej skóry. O depilacji takich miejsc, jak łydki czy pachy – pamiętamy cały czas. Jednak estetyka kobiecego ciała to także depilacja miejsc intymnych. Coraz większą popularność cieszy się depilacja brazylijska, czyli bikini brazylijskie. Jaka jest specyfika wykonania takiego zabiegu?

Zobacz film: "Depilacja laserowa"

spis treści

1. Na czym polega bikini brazylijskie?

Warto wiedzieć, że bikini brazylijskie to nicinnego jak depilacja intymna, która obejmuje usuwanie owłosienia z takich miejsc, jak łono, wargi sromowe, pośladki, a także okolice odbytu.

Najczęściej kobiety decydują się na usunięcie całego owłosienia, niektóre zachowują wąski pasek włosów nad łechtaczką. Do usuwania owłosienia używa się specjalnego wosku do depilacji lub pasty cukrowej. Jeśli jakieś włoski zostaną, wówczas usuwa się je pęsetą. Z depilacji brazylijskiej korzystają również panowie.

Bikini brazylijskie to dosyć bolesny zabieg w porównaniu z depilacją nóg
Bikini brazylijskie to dosyć bolesny zabieg w porównaniu z depilacją nóg

Bikini brazylijskie wykonywane jest na leżąco. Z racji tego, że zabieg bywa dla przedstawicielek płci pięknej dość niekomfortowy i bolesny, miejsca intymne są zakryte przez skąpe stringi. Kosmetyczka odsłania tylko ten fragment, który aktualnie depiluje.

Na poszczególne obszary owłosionego ciała nakładany jest wosk. Następnie kosmetyczka przykrywa go specjalistycznym materiałem. Kiedy wosk wyschnie, materiał odrywany jest od skóry wraz z włoskami łonowymi i cebulkami.

Ból jest tym większy, im bardziej ukrwione jest depilowane miejsce. Po zabiegu trzeba zastosować nawilżający i łagodzący podrażnienia preparat. Zabieg bikini brazylijskiego nie jest drogi. W zależności od wybranej opcji wyniesie około 50-100 złotych.

Efekt związany jest z indywidualnymi potrzebami. Niektóre panie wymagają powtórzenia zabiegu po 3 tygodniach, inne cieszą się gładką skórą przez 5 tygodni. Bikini brazylijskie musi być zatem powtarzane.

Sposoby na krostki po depilacji
Sposoby na krostki po depilacji [10 zdjęć]

Zapobieganie to najlepsza metoda na krostki po goleniu. Wiele z nas przed goleniem stosuje jedynie mydło,

zobacz galerię

2. Jak przygotować się do zabiegu?

Bikini brazylijskie nie jest wymysłem XXI wieku. Tego typu depilacja była wykonywana już w starożytności. Szczególnie wśród greckich, egipskich i rzymskich piękności. Kobiety dokonywały dokładnego usuwania owłosienia ze względów higieny oraz kultury.

Ciekawostką jest, że pierwszy salon kosmetyczny oferujący, który wprowadził bikini brazylijskie powstał w 1987 roku. Szczególną furorę zrobił w Stanach Zjednoczonych.Dlatego też bikini brazylijskie często nosi miano hollywoodzkiego.

Uwaga! Bikini brazylijskie będzie mniej bolało, jeśli udamy się do kosmetyczki w połowie cyklu miesiączkowego.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu bikini brazylijskiego? Tak, jak wyżej wspomniano bikini brazylijskie to zabieg niekomfortowy. Warto więc przedtem częściowo usunąć włoski łonowe. Optymalna długość włosków do depilacji to od 0,5 do 1 centymetra. Zbyt krótkie włoski bardzo często uniemożliwiają bikini brazylijskie. Należy dwa dni przed zabiegiem zaprzestać korzystania z sauny i solarium.

To też warto wiedzieć

3. Zalecenia przed i po wykonaniu depilacji brazylijskiej

Planując bikini brazylijskie warto wykonać peeling. Koniecznie trzeba zadbać o higienę intymną. W profesjonalnych salonach znajduje się łazienka z odpowiednio przystosowanym bidetem.

Kiedy bikini brazylijskie zostanie już wykonane również trzeba unikać sauny i solarium. Bikini brazylijskie wyklucza gorącą wodę, obcisłe ubrania, kosmetyki z dodatkami chemicznymi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.