Trwa ładowanie...

Biustonosz sportowy - zalety, wybór, pomiary

Biustonosz sportowy to niezbędna część garderoby każdej aktywnej kobiety. Biustonosz sportowy dba o bezpieczeństwo naszego ciała i ułatwia nam wykonywanie różnych ćwiczeń, zatem warto jest w niego zainwestować. Wybór biustonosza sportowego, który będzie nam odpowiadał nie zawsze jest jednak łatwy, a planując zakup biustonosza sportowego powinniśmy rozważyć kilka czynników mających wpływ na to, czy będzie to dla nas dobry wybór.

spis treści

1. Biustonosz sportowy - zalety

Biustonosz sportowy jest niezbędną pomocą w wykonywaniu ćwiczeń. Często wykonując ćwiczenia, pamiętamy jedynie o efektach, nie mogąc się doczekać aż nasze ciało stanie się jędrne i sprężyste. Powinnyśmy jednak również pamiętać o odpowiedniej technice i ochronie przed niekorzystnymi zmianami w ciele, jaką oferuje nam biustonosz sportowy. Często, wykonując intensywne ćwiczenia doprowadzamy do urazów i uszkodzeń piersi.

Zobacz film: "Większość z nas robi to źle? Jak dopasować biustonosz"

Podczas aktywności fizycznej nasze piersi narażone są na wysokie przeciążenia i intensywny, szybki ruch. W wyniku przeciążeń, tkanka łączna, z które zbudowane są piersi, rozciąga się, przez co piersi tracą jędrność, odkształcają się i nie są elastyczne. Rozciągnięcie tkanki łącznej jest nieodwracalne. Biustonosz sportowy trzyma piersi mocno w jednym miejscu, nie pozwalając na ich ruchy. Profesjonalny i odpowiednio dobrany biustonosz sportowy może ograniczyć ruchy naszych piersi nawet o 74 proc.

Używanie biustonosza sportowego daje nam dużo więcej korzyści niż używanie zwykłego biustonosza. Biustonosz sportowy ma za zadanie chronić oraz podtrzymywać piersi, tym samym nie dopuszczając do uszkodzeń tkanki łącznej. Biustonosz sportowy powinnyśmy nosić podczas wykonywania wszelkiej aktywności sportowej, w klubie fitness, przy jeździe na rowerze, na siłowni lub przy joggingu a nawet spacerach.

Dowiedz się, co wpływa na twój biust
Dowiedz się, co wpływa na twój biust [10 zdjęć]

Każda kobieta w ciągu swojego życia obserwuje drobne zmiany zachodzące w obrębie biustu. Niekiedy bywa

zobacz galerię

Dzięki biustonoszowi sportowemu będziemy czuły się komfortowo i wygodnie. Kolejnym atutem staników sportowych jest ich cena, wcale nie są aż takie drogie, dlatego możemy sobie na nie pozwolić. Stanik sportowy kupimy w sklepie z bielizną, ale także w każdym sklepie sportowym. Jest łatwo dostępny, dlatego warto się w niego zaopatrzyć ze względów zdrowotnych, ale także z tego powodu, że w trakcie uprawiania sportów będzie nam wygodniej.

2. Biustonosz sportowy - wybór

Biustonosz sportowy powinien być przede wszystkim ścisły, jednak wygodny i umożliwiający komfortowe wykonywanie pożądanych ćwiczeń. Biustonosz sportowy może na początku wydawać się bardzo ciasny, jednak już po chwili można się do niego przyzwyczaić. Biustonosz sportowy, który utrudnia nam oddychanie i krępuje ruchy jest jednak zdecydowanie za ciasny, więc powinnyśmy rozejrzeć się wtedy za innym modelem.

Oprócz tego można wybrać dowolny kolor biustonosza oraz wzór. Biustonoszy sportowych jest naprawdę wiele, dlatego z całą pewnością uda nam się wybrać idealny. Jeżeli nie wiemy, który biustonosz sportowy będzie najlepszy dla nas, to zapytajmy sprzedawców którzy zawsze chętnie nam doradzą.

3. Biustonosz sportowy - pomiary

Aby wybrać odpowiedni biustonosz sportowy, powinniśmy przede wszystkim zmierzyć rozmiar biustu. Dzięki temu będziemy mogli zakupić odpowiedni rozmiar. Przez zakupem należy zmierzyć dwa wymiary - obwód w biuście, a także obwód pod biustem.

Do wykonania pomiarów używamy miary krawieckiej, powinnyśmy mierzyć się bez biustonosza. Biustonosze sportowe są rozciągliwe, mimo tego mierzmy się, gdyż błędne jest stwierdzenie, że biustonosz prędzej czy później dopasuje się do naszego biustu.

Pomiar obwodu pod biustem wykonujemy tak, aby miarka krawiecka leżała możliwie jak najbardziej poziomo. Mierzymy się bardzo ściśle i na wydechu, inaczej nasz pomiar nie będzie reprezentatywny. Po wykonaniu pomiaru obwodu pod biustem mierzymy obwód w biuście, tym razem jednak nie przykładamy miarki tak ściśle. Przykładamy ją luźno, jednak również tutaj powinnyśmy zadbać, aby przebiegała ona poziomo. Pomiar wykonujemy w najszerszym miejscu.

Biustonosz sportowy - zalety, wybór, pomiary
Biustonosz sportowy - zalety, wybór, pomiary
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.