Trwa ładowanie...

Cellulit na udach - przyczyna, zwalczanie cellulitu

Cellulit na udach jest niestety zmorą większości kobiet. Kobiet mają kompleksy z powodu cellulitu na udach i częsti rezygnują z zakładania krótkich sukienek, spódnic, czy szortów. Dlatego też cellulit na udach staje się poważnym problemem głównie latem i wiosną, gdy każda z nas chciałaby zmienić długie spodnie i kryte rajstopy na rzecz czegoś bardziej zwiewnego. Poniżej prezentujemy kilka sposobów, jak poradzić sobie z cellulitem i przygotować się na lato.

spis treści

1. Cellulit na udach - przyczyna

Cellulit jest typowym problemem naszymi czasami. Wiele kobiet na pewno zauważyło, że ich mamy czy babcie nigdy nie miały problemu z cellulitem na udach, a nawet nie wiedzą, co się kryje pod tym pojęciem. Można więc śmiało powiedzieć, że cellulit na udach jest problem typowo związany z postępem cywilizacyjnym. Niestety to kobiety zdecydowanie częściej zmagają się z cellulitem na udach niż mężczyźni.

Zobacz film: "Domowe sposoby na walkę z cellulitem"

Najczęściej cellulit umiejscawia się na udach i pośladkach kobiety. Cellulitu na udach na początku nie widać gołym okiem. Jednak, gdy nie zareagujemy od razu, cellulit na udach może przybrać postać widocznych gołym okiem wgłębień na skórze, a z czasem nawet grudek i stwardnień.

Obecnie nawet szczupłe kobiety mają problem z cellulitem
Obecnie nawet szczupłe kobiety mają problem z cellulitem (123rf)

Główną przyczyną cellulitu na udach są zaburzenia w mikrokrążeniu. Przepływ krwi jest utrudniony, mogą tworzyć się zastoje, obrzęki, komórki tłuszczowe powiększają się, a toksyny zaczynają się magazynować w tkankach. Niestety ten proces sam się napędza, a cellulit pogarsza.

Cellulit na udach zdecydowanie częściej dotyka kobiet rasy białej. Na rozwój cellulitu na udach ma wpływ głównie żywienie i styl życia. Zła dieta bogata w słodycze, przetworzone produkty, jedzenie napakowane hormonami i antybiotykami sprawia, że cellulit na udach stał się tak powszechnym problemem.

8 domowych sposobów na zwalczenie cellulitu
8 domowych sposobów na zwalczenie cellulitu [10 zdjęć]

Cellulit to przypadłość dotykająca duży odsetek kobiet. Defekt ten charakteryzuje się nieprawidłowym

zobacz galerię

Kolejnym czynnikiem powstawania cellulitu na udach jest brak ruchu. Jest to głównie spowodowane pracą siedzącą przed ekranem komputera. Jest to przyczyna zaburzeń krążenia, które powodują żylaki, a także cellulit na udach. Co ciekawe wystarczy tylko dużo chodzić, aby zminimalizować taki wpływ pracy na nasz organizm, ale warto uprawiać po pracy jakąkolwiek aktywność fizyczną.

Trzecim aspektem, który wpływa na powstanie cellulitu na udach, są szpilki i obcisłe, ciasne ubrania, które również zaburzają pracę układu krążenia.

2. Cellulit na udach - zwalczanie cellulitu

Choć cellulit na udach można łatwo zakryć i o nim zapomnieć, warto jednak podjąć wyzwanie i spróbować z nim powalczyć. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które przy odrobinie systematyczności poradzą sobie z cellulitem na udach:

  • naprzemienny prysznic ciepłą i zimną wodą - tej metody radzenia sobie z cellulitem na udach można spróbować przy okazji kąpieli. Polewając nie tylko uda, ale też całe ciało ciepłą i zimną wodą sprawimy, że nie tylko zniknie cellulit z naszych ud, ale też wzmocnimy tkanki, poprawimy metabolizm i przyspieszymy usuwanie toksyn z organizmu;

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

  • masaże - wzmocnione tkanki zmusimy do lepszej pracy masażami. Cellulit na udach szybciej zniknie, jeśli zastosujemy masaże masażerem, bańką chińską oraz rękami z użyciem odpowiednich kosmetyków, które wzmocnią i przyspieszą efekty;

  • owijanie ciała folią - kolejny etap to owinięcie ud z cellulitem folią spożywczą. Dzięki temu również wzmocnimy działanie kosmetyków na cellulit. Wystarczy posmarować uda z cellulitem kremem lub balsamem i owinąć je folią. Następnie dobrze jest poleżeć pod kocem, aby temperatura zadziałała.

Lek. Izabela Lenartowicz
Cellulit na udach - przyczyna, zwalczanie cellulitu
Cellulit na udach - przyczyna, zwalczanie cellulitu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.