Trwa ładowanie...

Cena implantu zęba – charakterystyka, zakładanie, koszt

Implantologia to dziedzina stomatologii, która coraz bardziej intensywnie się rozwija. Implanty zębów są bowiem coraz częściej wybierane jako metoda uzupełnienia braków w uzębieniu. Cena implantu zęba nie jest jednak najniższa i może być czynnikiem zniechęcającym do skorzystania z tego typu rozwiązania.

spis treści

1. Co wpływa na cenę implantu zęba

Implant zęba to tak naprawdę śruba tytanowa, która jest wwiercana w kość szczękową. Jej funkcją jest zastąpienie korzenia zęba. Na implancie zęba mocowana jest w następnej kolejności korona – ceramiczna, metalowa, akrylowa, metalowo-ceramiczna, porcelanowa lub ceramiczna – która z kolei pełni funkcję sztucznego zęba. W cenie implantu zawierają się przede wszystkim surowce potrzebne do jego stworzenia. Należy pamiętać, że cena samego implantu zęba będzie się różniła od ceny całej procedury implantologicznej.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Gwiazdy, które wybieliły zęby
Gwiazdy, które wybieliły zęby [7 zdjęć]

Jessica Simpson ma zawsze śnieżnobiały uśmiech, który jest zasługą wybielania lub kosmetyki dentystycznej.

zobacz galerię

2. Z czego wynika cena zakłożenia implantu zęba

Pierwszym etapem jest wszczepienie implantu. Zabieg ten polega na wwierceniu śruby w kość szczęki. Wcześniej jednak pacjent powinien odbyć konsultacje u specjalisty, który oceni ogólny stan zdrowia oraz stan zdrowia jamy ustnej. Jeśli rozwijają się lub rozwinęły takie choroby jak próchnica, muszą być one wyleczone. Przed wszczepieniem implantu musi być wykonane również zdjęcie pantomograficzne, które pomoże ocenić kości szczęki i tkankę miękką. Pamiętajmy, że wszelkie dodatkowe zabiegi, jak zaleczenie chorych zębów, podnosi cenę implantu zęba. Po wkręceniu śruby tytanowej i jej zintegrowaniu się z kością, następuje wkręcenie śruby gojącej. Ostatnim etapem jest zamocowanie sztucznego zęba, czyli korony. Najpierw pobierany jest wycisk stomatologiczny oraz ustalany jest kolor korony. Protetyk wykonuje następnie łącznik (jest to filar, na którym mocowany jest sztuczny ząb) i koronę. Zakończeniem całej procedury implantologicznej jest zamocowanie łącznika na implancie, a na nim z kole korony protetycznej.

Zobacz także:

3. Jaka jest cena implantu zęba

Cena implantu zęba to wydatek rzędu 3000 - 3500 tys. zł. W skład tej kwoty wchodzą:

  • sam implant zęba, czyli śruby - około 1800 zł;
  • łącznik - około 700 zł;
  • korona - około 1000 zł (w zależności od materiału);

Do tego trzeba oczywiście doliczyć dodatkowe koszty wcześniejszych konsultacji i badań np. pantomogramu. Ogólna cena implantu zęba, czyli implantu wraz z koroną, będzie wynosiła więc ponad 3000 zł. Jak widać, cena implantu zęba, to duży wydatek. Jednak jest to inwestycja na bardzo długi czas. Dzięki implantowi zęba będziemy mogli bowiem cieszyć się pięknym uśmiechem przez lata.

Lek. dent. Konrad Rutkowski
Cena implantu zęba – charakterystyka, zakładanie, koszt
Cena implantu zęba – charakterystyka, zakładanie, koszt
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.